СБУ: Бойовики "Л/ДНР" вербують засуджених, яких передають на контрольовані території

Середа, 16 жовтня 2019, 14:02

Служба безпеки України виявила, що так звані спецслужби окупаційних сил на Донбасі схиляють громадян, які відбувають покарання на контрольованих ними територіях, виконувати завдання на шкоду державні безпеці України після їх передачі на контрольовану територію.

Джерело: пресслужба СБУ

Дослівно: "Контррозвідники Служби безпеки фіксують масові факти вербування представниками так званих "МДБ Л/ДНР" громадян України, яких передають із колоній на тимчасово окупованих територіях до українських пенітенціарних установ для подальшого відбування покарання".

Деталі: СБУ встановила, що створені та контрольовані російськими окупантами псевдоспецслужби через адміністрації колоній навмисно перешкоджають переведенню засуджених, аби змусити їх надати письмову згоду на співробітництво. Вони мали виконувати завдання на шкоду державні безпеці України як під час перебування в колонії, так і після звільнення.

При цьому, як повідомляє СБУ, за особистими свідченнями багатьох з них, терористи вдаються до фізичного та психологічного тиску, у тому числі через кримінальних авторитетів та інших засуджених, схильних до насильницьких дій, а також створюють нестерпні умови утримання.

В СБУ вказують, що серед в’язнів, які у 2019 році були етаповані на контрольовану Україною територію, контррозвідка в різних регіонах країни виявила одинадцять завербованих осіб та двадцять засуджених, стосовно яких здійснювалися вербувальні підходи.

За свідченнями одного із засуджених, який відбував покарання у Свердловській виправній колонії № 38 ТОТ Луганської області, під психологічним і фізичним тиском його змусили надати письмову згоду на співробітництво із силовими структурами псевдореспубліки.

При цьому йому було надано псевдонім, відпрацьовано завдання та канали конспіративного зв’язку.

Також спецслужбою виявлено факти використання засуджених для сприяння діяльності незаконних збройних формувань. Зокрема, мешканця Дніпропетровщини, який у 2014 році відбував покарання на території Донецької області, було залучено до робіт на одному з блокпостів терористичного угруповання "Бєзлєра".

В СБУ зазначили, що за кожним виявленим фактом здійснюється перевірка та правова оцінка щодо наявності ознак злочину, передбаченого ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Служба безпеки України вкотре наголошує, що згідно зі ст. 111 Кримінального кодексу України державна зрада карається позбавленням волі строком до 15 років.

При цьому в СБУ нагадали, що громадянин України звільняється від кримінальної відповідальності, якщо він на виконання злочинного завдання не вчинив жодних дій і добровільно заявив органам державної влади про свій зв'язок з ворожою спецслужбою.

Читайте також: Вибили зуби та поламали ребра. Історії українських ув'язнених в ОРДЛО

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.