У "Слузі народу" пояснили, чому вибори в ОРДЛО вигідні Україні

Понеділок, 7 жовтня 2019, 10:55

Вибори на окупованій території Донбасу вигідні Україні хоча б тому, що після них Київ отримає хоч якихось представників, з якими зможе вести діалог.

Джерело: нардеп фракції "Слуга народу" Богдан Яременко в інтерв’ю РБК-Україна. 

Пряма мова: "При всій складності проведення виборів після деокупації, у них є логіка. Навіть якщо ми не визнаємо результати виборів, ми зрозуміємо, наскільки представницькою є місцева влада. Це розкриє певне поле гри для України".

"Ми отримаємо хоча б якихось представників, до яких ми зможемо ставитися хоч трошки (довга пауза, - ред.) терпимо, і з якими ми зможемо дозволити собі якісь форми діалогу. На відміну від тих московських призначенців, яких нам підсовують сьогодні в якості "лідерів "ДНР/ЛНР"".

Деталі: Яременко також не виключив, що підсумки виборів внаслідок втручання Москви можуть взагалі не мати ніякого значення для України.

Але у випадку позитивного сценарію Україна отримає якісь органи місцевої влади, з якими зможе обговорювати побутові питання, на кшталт ремонту комунікацій і т. д.

"Слуга народу" відзначив, що на сьогодні будь-який контакт з представниками т. зв. "ДНР/ЛНР" створює для української влади "величезні політичні труднощі".

На запитання, чи є шанс на виборах на Донбасі для проукраїнських сил, Яременко нагадав, що йому подібне говорили у червні, коли йшлося про його участь у виборах на мажоритарному окрузі в Києві проти дуже сильного опонента від націоналістичної сили.

Він відзначив, що "потенціал Зеленського та його партії не варто недооцінювати" і додав, що вони будуть боротися.

Читайте також: "Заміна мерів і "формула Штайнмайєра". Як Зеленський готує місцеві вибори".

Передісторія:

  • Наступні чергові місцеві вибори в Україні, за Конституцією, мусять відбутись в останню неділю жовтня 2020 року.
  • У вересні у "Слузі народу" допускали можливість проведення дострокових місцевих виборів у "проблемних" містах.
  • Як писала "Українська правда", президент Володимир Зеленський не може оголосити дострокові місцеві вибори по всій країні через чотири проблеми.
  • 5 жовтня перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що партія "Слуга народу" хоче на місцевих виборах навесні привести до місцевих органів влади нових людей.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.