У "Слузі народу" пояснили, чому вибори в ОРДЛО вигідні Україні

Понеділок, 7 жовтня 2019, 10:55

Вибори на окупованій території Донбасу вигідні Україні хоча б тому, що після них Київ отримає хоч якихось представників, з якими зможе вести діалог.

Джерело: нардеп фракції "Слуга народу" Богдан Яременко в інтерв’ю РБК-Україна. 

Пряма мова: "При всій складності проведення виборів після деокупації, у них є логіка. Навіть якщо ми не визнаємо результати виборів, ми зрозуміємо, наскільки представницькою є місцева влада. Це розкриє певне поле гри для України".

"Ми отримаємо хоча б якихось представників, до яких ми зможемо ставитися хоч трошки (довга пауза, - ред.) терпимо, і з якими ми зможемо дозволити собі якісь форми діалогу. На відміну від тих московських призначенців, яких нам підсовують сьогодні в якості "лідерів "ДНР/ЛНР"".

Деталі: Яременко також не виключив, що підсумки виборів внаслідок втручання Москви можуть взагалі не мати ніякого значення для України.

Але у випадку позитивного сценарію Україна отримає якісь органи місцевої влади, з якими зможе обговорювати побутові питання, на кшталт ремонту комунікацій і т. д.

"Слуга народу" відзначив, що на сьогодні будь-який контакт з представниками т. зв. "ДНР/ЛНР" створює для української влади "величезні політичні труднощі".

На запитання, чи є шанс на виборах на Донбасі для проукраїнських сил, Яременко нагадав, що йому подібне говорили у червні, коли йшлося про його участь у виборах на мажоритарному окрузі в Києві проти дуже сильного опонента від націоналістичної сили.

Він відзначив, що "потенціал Зеленського та його партії не варто недооцінювати" і додав, що вони будуть боротися.

Читайте також: "Заміна мерів і "формула Штайнмайєра". Як Зеленський готує місцеві вибори".

Передісторія:

  • Наступні чергові місцеві вибори в Україні, за Конституцією, мусять відбутись в останню неділю жовтня 2020 року.
  • У вересні у "Слузі народу" допускали можливість проведення дострокових місцевих виборів у "проблемних" містах.
  • Як писала "Українська правда", президент Володимир Зеленський не може оголосити дострокові місцеві вибори по всій країні через чотири проблеми.
  • 5 жовтня перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що партія "Слуга народу" хоче на місцевих виборах навесні привести до місцевих органів влади нових людей.powered by lun.ua