Суд заарештував хакера, який переховувався в Києві від ФБР

Вівторок, 12 листопада 2019, 12:34

Суд заарештував кіберзлочинця, який переховувався у Києві від ФБР, на 2 місяці до вирішення питання про його екстрадицію.

Джерело: пресслужба прокуратури Києва, коментар речниці відомства Надії Максимець "Українській правді"

Дослівно прокуратура: "Ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 11.11.2019 застосовано екстрадиційний арешт строком на 2 місяці відносно громадянина Литовської Республіки, який перебував у міжнародному розшуку та був затриманий в Києві".

Деталі: Правоохоронці зазначають, що злочини 32-річного хакера почали ще у 2010 році співробітники ФБР та Служби розслідування фінзлочинів США.

У 2018 році суддею Окружного суду Сполучених Штатів Америки по Східному округу штату Нью-Йорк був виданий ордер на арешт цього чоловіка для затримання та доставлення до суду. Серед іншого чоловіка підозрюють у викраденні 6 мільйонів доларів США з рахунків американських фінансових установ, заволодінні персональними даними та легалізації доходів одержаних злочинним шляхом.

Затримали іноземця в кінці жовтня в Києві в одному з готелів, де він тимчасово проживав.

 

Пряма мова Максимець: "На даний час органами прокуратури України отримано запит від компетентних органів США про видачу цього чоловіка для притягнення до кримінальної відповідальності. Злочини, які йому інкримінують, є екстрадиційними і строк притягнення до кримінальної відповідальності за їх вчинення не закінчився. Враховуючи викладене, прокуратура Києва клопотала перед судом про застосовування відносно нього екстрадиційного арешту строком на 2 місяці до вирішення питання про його видачу Сполученим Штатам Америки. Сам затриманий дав добровільну згоду на спрощений порядок його видачі".

Українська правда


powered by lun.ua