Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

МЗС прокоментувало вироки шістьом фігурантам справи "Хізб ут-Тахрір"

Середа, 13 листопада 2019, 02:34

Міністерство закордонних справ висловило протест російській стороні через засудження шести українських громадян у справі "Хізб ут-Тахрір".

Джерело: заява МЗС

Дослівно: "Це ганебне рішення вкотре підтвердило, що російське антитерористичне законодавство широко застосовується російською окупаційною адміністрацією для прикриття політичних репресій проти представників кримськотатарського народу."

Деталі: Відомство назвало звинувачення у діяльності терористичної організації "сфабрикованими", а рішення "політично вмотивованим".

У МЗС нагадали про відсутність доказів провини кримчан. Окрім цього, Україна закликала міжнародну спільноту засудити це рішення та посилити тиск на державу-агресора.

Що було раніше: Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону 12 листопада "засудив" до ув'язнення в колонії шістьох фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір". Згідно з рішенням суду, Муслім Алієв засуджений до 19 років ув'язнення, Інвер Бекіров отримав 18 років, Емір-Усейн Куку - 12 років, Вадим Сірук - 12 років, Арсен Джеппаров - 7 років і Рефат Алімов - 8 років.

Нагадаємо:

  • Обвинувачені у цій справі були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Їх звинувачують в причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір".
  • Діяльність Хізб ут-Тахрір не заборонена в Україні. При цьому міжнародне право забороняє вводити на окупованій території законодавство держави, що окуповує.
  • Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір".

Ольга Гетьманець, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: