Рахманін пояснив мирний план "Голосу" на прикладі Корей і Німеччини

Середа, 13 листопада 2019, 12:47

Голова фракції "Голос" Сергій Рахманін вважає, що Україна має  заморозити ситуацію з вирішення військового конфлікту з Росією на Донбасі, створити привабливу з економічної і демократичної точки зору країну, щоб до неї автоматично потягнулися тимчасово окуповані території.

Про це він розповів в інтерв’ю "Українській правді".

За словами Рахманіна, стратегія, пропонована "Голосом" – не крок до капітуляції, а навпаки – відсутність капітуляції. Як приклад Рахманін наводить варіанти вирішення військової ситуації між двома Кореями.

"Один з творців південнокорейського "економічного дива", прізвище якого я забув, говорив, що 38-ма паралель – це місце неймовірного корейського смутку, але це майбутнє нашої перемоги. 38-ма паралель – це демілітаризована 4-кілометрова зона, яка розподіляє півострів на Північну і Південну Кореї", – каже Рахманін. 

"Якби цієї зони не було, то не було б припинення війни. І це припинення війни не означало, що Південна Корея відмовилася від Північної. Це означало тільки, що вона могла собі дозволити не втрачати людей і зосередитися на власних державних проблемах, зокрема на економічних", – наголошує він. 

За словами Рахманіна південнокорейці мали можливість зробити економічне диво, але ніколи не відмовлялися від цих людей, від територій:

"Вони казали, що це території, які рано чи пізно будуть єдиною Кореєю. Але вони припинили війну, створили буферну демілітаризовану зону, яка дозволила уникнути людських жертв. Вони зосередилися на собі і вони зробили потужну економіку, яка рано чи пізно буде достатньо привабливим фактором для того, щоб відбулося злиття в цьому напрямку, а не навпаки".

За словами Рахманіна, схожа історія була з Німеччиною і у В'єтнамі.

"Якщо хтось забув, і в Кореї, і у В'єтнамі, і в Німеччині – в усіх трьох випадках планувалося проведення виборів, після яких ця територія і люди мали об'єднатися. У кожному з цих варіантів вибори не відбулися", – зазначає нардеп.

Рахманін також згадав цитату тодішнього канцлера Західної Німеччини Конрада Аденауера. Одна фраза: "Краще отримати єдину половину Німеччини, ніж цілу Німеччину наполовину". І друга: "Інколи навіть крок назад насправді є кроком до мети". 

"У нашому варіанті йдеться не про крок назад. Але завершу з Німеччиною, щоб органічно перейти до України. Німці зосередилися, щоби зробити привабливою Західну Німеччину. Достатньо привабливою з економічної і демократичної точки зору, щоб це було тим магнітом, який рано чи пізно переконає іншу частину Німеччини прагнути цього об'єднання", – сказав Рахманін. 

Тож концепція "Голосу" пропонує зафіксувати ситуацію в тому вигляді, в якому вона є, створити демілітаризовану зону. Державі – вибачитися перед мешканцями обох регіонів. Будувати країну, розвивати економіку і повертати свої землі, коли в України буде достатньо сил, а міжнародна ситуація буде цьому сприяти.

Детальніше про мирний план партії "Голос", критику президента та багато про що читайте в інтерв’ю "Сергій Рахманін: Зеленський сприймає Верховну Раду як якийсь додаток до Офіса президента"

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: