Аварія танкера під Одесою: нафтопродукти вилились в море

П'ятниця, 22 листопада 2019, 18:26

Вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії танкера "Делфі" під Одесою перевищує допустиму норму в 53 рази.

Джерело: Facebook в.о. глави Держекоінспекції України Єгора Фірсова.

Пряма мова: "Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Кримсько – Чорноморського округу здійснено виїзд та проведено відбір проб вод на місці знаходження підтопленого танкера та передано до відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції. В результаті, встановлено перевищення по вмісту у воді нафтопродуктів у 53 рази на місці аварії".

Деталі: Фірсов повідомив, що на місці продовжують перебувати державні інспектори, проводиться постійний моніторинг забруднення.

Він додав, що при повторному обстеженні місця виявлені плями маслянистого складу, в зв'язку з цим фахівці зробили ще один відбір проб.

Фірсов повідомив, що представники Державної екологічної інспекції розрахують збиток, завданий навколишньому середовищу, з подальшим зверненням з претензією про відшкодування збитків.

Що було раніше: Поблизу Одеси сів на мілину танкер "Делфі", власник якого не дозволяв екіпажу залишити судно, а рятувальні катери не могли підійти до нього через шторм. Тоді повідомлялося, що на борту немає вантажу, який би загрожував екологічній ситуації Одещини.

Згодом рятувальники евакуювали всіх трьох членів екіпажу танкера.