Абромавичус повідав про мізерну зарплату й умови приходу в "Укроборонпром"

Понеділок, 25 листопада 2019, 13:48
Абромавичус повідав про мізерну зарплату й умови приходу в Укроборонпром

Генеральний директор "Укроборонпрому" Айварас Абромавичус каже, що отримує трохи більше 4 тисяч гривень на місяць, але зарплати співробітників оборонного відомства повинні бути ринковими.

Джерело: колонка Абромавичуса на Liga.net, присвячена 80 дням перебування на посаді

Пряма мова: "Весь період роботи мій місячний оклад дорівнює мінімально допустимій заробітній плати в Україні – 4 173 грн на місяць. На щастя, я можу собі це дозволити – я давно працюю в бізнесі і подолання викликів, які стоять переді мною, – значно більша сатисфакція, ніж грошова винагорода. Але це, звісно ж, неправильно.

Даючи згоду на роботу в концерні, я поставив однією з моїх головних умов білі, прозорі і ринкові зарплати для співробітників...

Ринкові значить гідні. Але не захмарні. Market but not market leading. Ми будемо призначати оплату праці наших співробітників, виходячи з норм чинного законодавства, рівня зарплат в інших великих компаніях і з урахуванням набору ризиків. На сьогодні розмір грошової винагороди керівників компаній подібного рівня становить від 5 до 15 тисяч доларів.

Точні цифри визначить Наглядова рада, засідання якої відбудеться вже на початку грудня".

Деталі: Абромавичус також не виключив, що на його посаду прийде інша людина.

"Цілком можливо, після того, як я виконаю поставлені перед мною першочергові завдання, з'явиться новий генеральний директор, якому передам всі справи і буду активно допомагати вже, як член Наглядової ради", – написав він.

Колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України (2014-2016) зазначив, що при вступі на посаду керівника "Укроборонпрому" мав "усього кілька умов" – і вони стосувалися його команди.

"Після 20 років у приватному секторі і з досвідом міністра українського уряду я ставлюся до своєї команди як до екіпажу. Перед тим, як рушити з місця, на борту мають зібратися лише хороші люди. При цьому не менш важливо, щоб не було злодіїв і людей, які не поділяють спільні цінності", – пояснив він.

За словами Абромавичуса, його команда влітку прийняла "спустошений, нікому не потрібний, ледь живий" оборонний концерн:

"137 компаній, із яких майже півсотні збиткових. Більше 1,5 млрд боргів по заробітній платі. І понад 10 мільярдів простроченої заборгованості перед банками, постачальниками, бюджетом та співробітникам. Як наслідок – повна відсутність керованості: кожен завод сам за себе, відсутність довіри, апатія, безсилля і безініціативність".

Передісторія:

  • 6 листопада президент Володимир Зеленський відвідав деякі підприємства "Укроборонпрому" на Харківщині – зокрема, авіаційний завод і машинобудівний завод ім. Малишева – і був шокований умовами праці та успіхами.
  • Президент попросив, щоб прем’єр-міністр зібрав уряд і представників правоохоронних органів для розгляду проблем оборонного комплексу.

Олена Рощенко, УП
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування