РФ могла незаконно отримати право проведення ЧС-2018 – Мін’юст США

Середа, 11 грудня 2019, 03:13

За даними Мін’юсту США, які грунтуються на інформації британської розвідки, російський олігарх підкупив президента ФІФА, щоб забезпечити Росії право проведення чемпіонату світу з футболу у 2018 році.

Джерело: Sky Sports

Деталі: Опублікований міністерством юстиції звіт щодо втручання Росії у президентські вибори 2016 року містить інформацію про звіт британського розвідника, який стверджував що російський олігарх втручався у процес боротьби за право проведення чемпіонату. 

Країною для проведення ЧС-2018 Росію обрали у 2010 році. Окрім неї, за це право боролись Англія, Нідерланди, Бельгія, Іспанія та Португалія.

Колишній президент ФІФА Йозеф Блаттер не згадується у звіті, проте саме він очолював організацію у 2010 році. 

Як йдеться у звіті, британський розвідник надав інформацію, де виклав ймовірну розмову між президентом Росії Володимиром Путіним та прем’єр-міністром Дмитром Медведєвим. У цій розмові Путін начебто визнав, що російський олігарх підкупив президента ФІФА.

У іншому звіті розвідник навів слова кремлівського чиновника. Останній також визнав, що Москва втрутилась у результати голосування за право проведення чемпіонату.

На даний момент, тодішній очільник ФІФА відбуває шестирічну заборону на діяльність, пов’язану з футболом. 

Представник Росії, Олексій Сорокін, повідомив, що РФ не робила нічого незаконного та поганого під час голосування за право проведення ЧС-2018.

Нагадаємо:

  • Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) схвалило рекомендацію свого Комітету з дотримання законодавства про заборону Росії брати участь у великих міжнародних змаганнях на чотири роки.
  • Міністр спорту РФ Павло Колобков заявив, що санкції Всесвітнього антидопінгового агентства не вплинуть на участь російських футболістів у чемпіонатах Європи та світу.

Українська правда


powered by lun.ua