Суд Панами підтвердив, що справу проти Порошенка закрили остаточно – адвокат

Четвер, 12 грудня 2019, 18:02

Суд Панами прибрав з рішення про закриття справи про відмивання доходів формулювання, яке давало підстави вважати справу щодо експрезидента Петра Порошенка призупиненою.

Джерело: адвокат Порошенка Ілля Новіков

Дослівно: "В жовтні я повідомляв, що в Панамі закрито справу стосовно Петра Порошенка, порушену за заявою Андрія Портнова. Він тоді спростовував нас і говорив, що справу не закрито, а тільки припинено, і виною тому бездіяльність української прокуратури, яка не присилає до Панами потрібні докази.

...Наші панамські колеги спеціально подали клопотання про уточнення формулювання рішення про закриття справи, в якому спочатку була фраза "de manera provisional" (можна перекласти як "тимчасово", але насправді - "аж до іншого рішення"). 

Суд Панами погодився і доручив прокурору прибрати цю фразу з тексту рішення, оскільки встановлено, що складу злочину немає, і рішення має характер остаточного".

Деталі: Новіков також повідомив, що паралельно у виробництві про дачу неправдивого свідчення під присягою щодо Портнова Порошенко був визнаний потерпілим.

Передісторія:

  • У серпні Портнов повідомив, що прокуратура Панами за його заявою порушила кримінальну справу стосовно Порошенка про відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом. 
  • 16 жовтня Перша спеціалізована прокуратура по боротьбі з організованою злочинністю Панами прийняла рішення про закриття справи, відкритої за заявою екс-заступника голови АП за часів президентства Віктора Януковича Андрія Портнова проти експрезидента Петра Порошенка.

Українська правда
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.