Зеленський назвав п'ять факторів "формули майбутнього України"

Субота, 14 грудня 2019, 13:37

Президент України Володимир Зеленський назвав мир, народовладдя, прозорі правила гри та якісну інфраструктуру одними з ключових факторів "формули майбутнього" для України.

Джерело: колонка Зеленського у номері "НВ.Україна", що вийшла друком у номері з прогнозами світових лідерів думок на 2020-й рік.

Деталі: На думку президента, "формула майбутнього для України" має п’ять складових - мир,  ефективні інститути та прозорі правила гри, обов’язкові для всіх, інвестиції, "якісно інша інфраструктура" та народовладдя.

Дослівно: "Без миру ніякого розвитку бути не може. Ми хочемо миру на наших умовах. Тобто з поверненням України територій і наших людей. З припиненням обстрілів і справжнім, а не фейковим, мирним процесом. ... Саме ми, а не хтось інший, зобов'язані діяти і добиватися мирних рішень".

Деталі: До "прозорих правил гри" Зеленський включив "перемогу над корупцією і справедливі суди, рівність всіх перед законом, ліквідацію привілеїв для обраних".

Дослівно: "Мир умова важлива, але далеко не єдина. Так само нам потрібні ефективні інститути та прозорі правила гри, обов'язкові для всіх ... Безумовний захист прав власності і жорсткі рамки повноважень, у які буде поставлено будь-якого чиновника - від президента до сільського голови".

Щодо інвестицій, за словами президента, потрібно буде "прибрати непрохідні бар'єри та непотрібні регуляції, які гальмують розвиток бізнесу", щодо інфраструктури - "це не тільки дороги, хоча дороги — в першу чергу".

Дослівно: "Це все те, що допомагає людині жити і добиватися успіху в Україні. Інфраструктура медична й освітня, цифрова та енергетична, фінансова та комунальна". 

Деталі: Народовладдя, за словами Зеленського, має бути "не декларативне, а реальне, механізм, який дозволить людям впливати на рішення влади — від рівня громади до рівня президента". 

Зеленський також зазначив, що Україна наразі не може претендувати на глобальне лідерство "у розмірах території, військової потужності та обсягів видобування корисних копалин" або "у технологіях і промисловому потенціалі".

Дослівно: "Але ми точно можемо стати найдинамічнішою країною світу. Країною з найшвидшим темпом позитивних змін — не тільки в економіці, але й у всіх сферах життя". 

Читайте також: 

Перша нормандська: як та у чому Зеленський переміг Путіна на саміті в Парижі

 5 нормандських зустрічей до Зеленського. Як Україна домовлялась про мир

Нормандія 2019 відбулася. Перша реакція соцмереж

Нагадаємо, 

  • 9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів країн "нормандської четвірки", де президенти Франції, України, Росії та канцлер Німеччини досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.
  • Під час "марафону" з пресою, що відбувся на початку жовтня, Зеленський на питання, що очікує систему фізичних осіб-підприємців в Україні, цікавився у представника журналу "Новое время", з яких джерел фінансується дане ЗМІ та дорікнув представнику видання, що ЗМІ належить громадянину Чехії.