У Рівному заборонили гей-прайди

Вівторок, 24 грудня 2019, 17:39

Міська рада Рівного заборонила проводити ЛГБТ-марші на території міста.

Джерело: Суспільне, директорка правозахисної організації "Amnesty International Україна" Оксана Покальчук у Facebook

Дослівно з проєкту рішення міськради: "Заборонити на території м. Рівне пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, у тому числі у формі так званих "маршів рівності", "прайдів", "фестивалів квір-культури" тощо, що проходять в місцях масового дозвілля сімей з дітьми".

Деталі: Також автор проекту рішення, голова бюджетної комісії та депутат від "Свободи" Олег Карпик пропонував "унеможливити" проведення публічних кампаній і заходів, які "складають загрозу інституту сім'ї як складовій стратегії національної безпеки України".

У проєкті рішення автори посилаються на ст. 3 Сімейного кодексу України: "підстави, на яких створюється сім’я, не мають суперечити моральним засадам суспільства".

Рішення прийняли 36 голосами "за". Контроль за його виконанням доручили комісії з питань захисту суспільної моралі.

Директорка правозахисної організації "Amnesty International Україна" Оксана Покальчук

назвала рішення міськради прямим порушенням прав і свобод людини.

Вона нагадала, що за ст. 39 Конституції України, обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку.

Також, за словами Покальчук, відповідно до міжнародного права, усі міжнародні пакти та рішення Європейського суду з прав людини забороняють дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності при організації мирних публічних заходів.

Вона закликала депутатів Рівненської міськради скасувати це протиправне рішення та припинити „ганебну дискримінацію людей".

Українська правда


powered by lun.ua