Обмін полоненими: Україна видасть двох засуджених бойовиків "ЛНР"

Субота, 28 грудня 2019, 18:27

В рамках обміну утримуваними особами з РФ Україна видасть двох засуджених бойовиків "ЛНР" - Валерія Єфіменка та Дениса Петрова.

Джерело: Вироки Рубіжанського міського суду Луганської області від 24 грудня 2019 р.

Деталі: Дії Єфіменка кваліфіковано за ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України - участь у змові, що спрямована на планування, підготовку агресивної війни, ведення агресивних воєнних дій, вчинених за попередньою змовою групою осіб. 

Покарання Єфименку обрано у вигляді позбавлення волі строком на 2 роки 10 місяців без конфіскації майна.

Обвинувачений свою винність визнав повністю, 24 грудня між обвинуваченим та прокурором укладено угоду про визнання винуватості.

"Для укладення угоди значення має обставина, яка може бути врахована судом, як пом'якшуюча покарання, а саме те, що Єфіменко заявлений до обміну на військовополонених громадян України, що незаконно утримуються представниками терористичної організації "ЛНР", - йдеться у рішенні суду.

Петров обвинувачений за ч. 1 ст. 258-3 КК України - сприяння діяльності терористичної організації.

Свою винність обвинувачений визнав повністю.

Вироком суду Петрову призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років без конфіскації майна.

Запобіжний захід Єфіменку та Петрову скасовується з моменту їхнього обміну на осіб військових формувань України та цивільних заручників, що перебувають в полоні терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР".

За даними обвинувачення, на початку квітня 2014 року обвинувачений "створив на території Луганська збройне формування батальйон під назвою "Лєший", до складу якого на добровільній основі та єдності злочинних намірів увійшло приблизно 400-600 осіб".

"Батальйон "Лєший" входив до складу озброєного формування "ЛНР", підрозділу армії "Юго Восток" та у подальшому увійшов до складу "Народної міліції" і перебував в підпорядкуванні 4 окремої мотострілкової бригади. На озброєні "Лєшего" перебувала автоматична, стрілецька зброя, гранатомети та міномети".

"Будучи керівником зазначеного батальйону, ... обвинувачений здійснював загальне керівництво, координував та узгоджував діяльність його членів між собою ... розробив єдиний злочинний план, який довів до відома всім учасникам групи, спрямований на досягнення єдиного злочинного наміру; координував діяльність членів батальйону "Лєший", надавав команди на проведення бойових дій проти ЗСУ та здійснення нападу на підприємства, установи, організації та громадян на території Луганська; брав участь у озброєному нападі на Луганський прикордонний загін та забезпечив членів організованої групи вогнепальною зброєю та бойовими припасами до неї, необхідними для вчинення злочинів".

Також Єфіменко здійснював охорону захопленої адміністративної будівлі Управління СБУ в Луганській області та здійснював чергування на блокпостах біля Сєвєродонецька.

Петров, за даними суду, здійснював збір та передачу інформації, пов'язаної із переміщеннями та місцями дислокації підрозділів ЗСУ та інших правоохоронних органів України на території проведення АТО.

Українська правда
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.