Стало відомо, хто може очолити ДБР замість Труби

Вівторок, 3 грудня 2019, 16:50

Наступним керівником Державного бюро розслідувань може стати заступник генерального прокурора Віктор Трепак.

Джерело: стаття Української правди "Трубу зірвало. Як і за що Зеленський і Рада розігнали керівництво ДБР"

Деталі: Джерела Української правди стверджують, що ще кілька тижнів тому на  посаду директора ДБР була погоджена кандидатура одного з нинішніх заступників Руслана Рябошапки Віктора Трепака, який став відомим широкому загалу через Чорну бухгалтерію Партії регіонів.

Крім того, за словами співрозмовників УП у Генпрокуратурі, скандально відомі аудіозаписи прослушки голови ДБР передали у штаб Порошенка перед тим, як вони опинились у мережі. Співрозмовники УП говорять, що злив став можливим завдяки зусиллям колишнього військового прокурора Анатолія Матіоса.

Очікувано, що телеканал "П'ятий" і "Прямий", які підконтрольні експрезиденту Порошенку, почали одними з перших транслювати дописи з Telegram-каналу "Трубу прорвало". 

Протягом 15 днів президент має або ветувати, або підписати новий закон про ДБР. Враховуючи, що Зеленський сам ініціював законопроєкт та закликав депутатів його підтримати, ймовірно, він підпише закон найближчим часом.

Через 5 діб після звільнення Романа Труби для ДБР мають знайти тимчасового керівника, а за 4 місяці – повноцінну заміну.

Що було раніше: 3 грудня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №2116  про внесення змін до закону "Про Державне бюро розслідувань".

Поруч з різними нововведеннями, закон призводить до звільнення Труби.

Закон набирає чинності наступного дня після того, як буде опублікований із підписом президента. Тоді ж достроково припиняються повноваження Труби та його заступників: Ольги Варченко та Олександра Буряка.

Бюро з центрального органу державної влади, підзвітного Кабміну, стане правоохоронним органом з президентської вертикалі. Глава держави затверджуватиме структуру ДБР, положення про Раду громадського контролю та порядок її формування.

При цьому очільник Держбюро стане більш самостійним. Наразі частину керівних повноважень директор ділить зі своїми заступниками. Нові зміни зроблять директора одноосібним главою. 

Нагадаємо:

  • 21 вересня Труба заявив, що виявив у робочому кабінеті апаратуру для прослуховування, вмонтовану у вентиляційну систему. 
  • Увечері 19 листопада в месенджері Telegram з'явився анонімний канал під назвою "Трубу прорвало", де викладають аудіозаписи, зроблені нібито в кабінеті керівника ДБР і на яких чутно схожий на його голос.
  • Роман Труба назвав записи, оприлюднені у Telegram-каналі "Трубу прорвало", провокацією, але відмовився коментувати, чи там звучить саме його голос.
  • На записах одного зі співрозмовників імовірний Труба називає "Андрій", "Андрій Йосипович" (можливо, керівник Офісу президента Андрій Богдан).
  • На одному з аудіозаписів голос, який нібито належить Трубі, обговорює з іншим чоловіком "підозру по Уляні" (ймовірно, мова про ексочільницю МОЗ Уляну Супрун, – ред.) і просить "підготувати довідки", бо він іде на "доповідь до Володимира Олександровича".
  • Також на записах обговорюють, що заступники Труби фігурують на плівках НАБУ, знятих в кабінеті у судді Вовка.
  • Крім того, на записах нібито є голос заступника Богдана Андрія Смирнова, який дає вказівки кого допитувати, кого "підвісити", а кого "доганяти".
  • На записах нібито Труба зупиняє обшуки на підприємствах Костянтина Жеваго, обговорює те, що п’ятий президент Петро Порошенко не прийшов на допит, і те, що під час візиту МВФ не треба чіпати Приватбанк и НБУ. У
  • ДБР є 13 проваджень, фігурантом яких є п’ятий президент України Петро Порошенко, розпочатих зокрема за заявами колишнього першого заступника глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова.
  • У команді Порошенка вважають, що директор ДБР Роман Труба став інструментом у руках Портнова.

powered by lun.ua