15 років за вбивство журналіста: суд Словаччини виніс перший вирок у справі Куціяка

2679 переглядів
Вівторок, 31 грудня 2019, 08:29

Суд у Словаччині 30 грудня виніс перший вирок у справі про резонансне вбивство журналіста Яна Куціяка: Золтана Андруска засуджено до 15 років позбавлення волі.

Джерело: DW

Деталі: За версією звинувачення, 42-річний Золтан Андруско отримав пропозицію знайти найманого вбивцю від перекладачки словацького мультимільйонера Маріана Кочнера.

Звинувачення пред'явлені ще чотирьом підозрюваним, включаючи бізнесмена та його перекладачку.

Андруско уклав угоду зі слідством і на подальших засіданнях буде давати свідчення в якості свідка.

Передісторія:

  • 27-річний журналіст Ян Куціяк і його наречена Мартіна Кушнірова були застрелені в лютому 2018 року в себе вдома за 65 кілометрів на схід від Братислави.
  • Куціяк проводив журналістське розслідування, щоб виявити зв'язки наближених прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з італійськими підприємцями, які, в свою чергу, були пов'язані з мафією. Стаття була опублікована вже після його загибелі.
  • Вбивство журналіста викликало хвилю протестів у Словаччині, в результаті чого у відставку пішли голова уряду країни, два його помічники, голова МВС, шеф поліції, а також міністр культури Марек Мадаріч, який формально курував журналістів у країні.
  • У вересні 2018 року поліція арештувала чотирьох підозрюваних.
  • У квітні один із них, колишній словацький військовослужбовець Мирослав Марчек, зізнався у вбивстві журналіста.powered by lun.ua