Зеркаль каже, що Єрмак рекомендував їй "припинити медіаактивність"

Середа, 4 грудня 2019, 07:20

Заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль розповіла, що на початку вересня помічник президента Андрій Єрмак, який відповідає за міжнародний напрям, рекомендував їй "припинити медіаактивність".

Джерело: інтерв’ю Зеркаль на "Радіо НВ"

Пряма мова: "Ми говорили з приводу останніх моїх інтерв’ю. І він (Єрмак – УП) наполегливо рекомендував припинити мою медіаактивність. Це стосувалось загального підходу.

І я потім більше двох місяців не коментувала, оскільки ми ще обговорювали, що необхідно якось коментувати в дусі і руслі тому, як вони ( Офіс президента – УП) бачать розвиток подій. Я не отримувала жодних настанов до того, як я маю коментувати, і я уникала будь-яких коментарів. 

Якщо ви подивитесь на записи моїх статей, коментарів, то ви побачите, що з вересня до перемоги в Гаазі, я не дала жодного інтерв’ю, я не прокоментувала жодної події і не вийшов жодний пост."

Деталі: Прохання помічника президента не стосувалось конкретних питань, а було загальним та охоплювало всі можливі теми, на які б Зеркаль як заступниця міністра могла давати коментарі.

Зеркаль пояснила, що вона дослухалась до рекомендації Єрмака, оскільки їй було "важливо завершити всі справи і не створювати додаткової напруги".

За її словами, логіка цього прохання можливо полягала в тому, що вона не є частиною команди, яка приймає рішення, тож її коментарі могли б "зашкодити процесам, якими опікується Офіс президента і президент".

Що передувало: У газеті The New York Times вийшло інтерв’ю Олени Зеркаль, де йдеться про те, що заступниця міністра знала про затримку військової допомоги для України з боку США. Проте вона мовчала про це через прохання помічника президента Андрія Єрмака.

У інтерв’ю "Радіо НВ" Зеркаль спростувала таке трактування її слів журналістом газети та пояснила, що Єрмак не говорив їй не коментувати саме це питання.

Нагадаємо:

  • 28 листопада заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль написала заяву про звільнення. Пізніше вона пояснила, що йде у відставку, тому що змінилися умови роботи, а не тому, що її примушували писати заяву про звільнення.

Ольга Гетьманець, УП
powered by lun.ua