Гончарук доручив відсторонити керівника ДСНС Одещини

Неділя, 8 грудня 2019, 17:45
Facebook Гончарука

Прем'єр Олексій Гончарук доручив відсторонити від виконання обов‘язків на час розслідування пожежі в Одеському коледжі керівника ГУ ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака, його заступника із профілактики Михайла Вовка, а також керівника Департамента освіти Олександра Лончака.

Джерело: пост Гончарука в Facebook за підсумками візиту до Одеси

Пряма мова: "Дав доручення голові ДСНС негайно відсторонити від виконання обов‘язків на час розслідування керівника Головного управління ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака та його заступника із профілактики Михайла Вовка, та прийняти відповідні кадрові рішення. А самому пану Федорчаку рекомендував написати заяву за власним бажанням.

Ситуація, коли чотири останні гучні пожежі з жертвами відбулись в одній області — неприпустима!

Голові ОДА — відсторонити керівника Департамента освіти Олександра Лончака і також прийняти по ньому відповідні кадрові рішення".

Деталі: Прем'єр також доручив у найближчий термін міністерці освіти та науки Ганні Новосад "провести інвентаризацію всіх навчальних закладів і навести реальний порядок в закладах освіти".

Міністерству внутрішніх справ доручено надати план заходів із протипожежної безпеки по всій Україні.

Гончарук повідомив, що з вівторка запрацює урядова комісія, яка має встановити всі причини пожежі.

Він також звернувся до голови парламентської фракції Давида Арахамії з проханням підготувати подання до президента щодо присвоєння звань Героїв України загиблим при пожежі рятувальнику Сергію Шатохіну та викладачці Анні Бортюк, "які ціною власного життя врятували інших".

Гончарук також повідомив у Telegram, що, за дорученням президента, до 10 січня уряд проведе повну перевірку стану протипожежної та техногенної безпеки всіх дитячих садків, шкіл, вишів, гуртожитків, закладів охорони здоров’я, транспортної інфраструктури.

Передісторія: 

  • Пожежа у будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу сталася 4 грудня. 
  • Станом на 8 грудня кількість загиблих внаслідок пожежі сягнула 10 осіб.
  • У поліції Одеської області повідомили, що в кримінальному провадженні за фактом пожежі у коледжі готуються повідомлення про підозру двом особам.
  • У зв'язку із трагедією 8 грудня в Україні оголошено день жалоби



powered by lun.ua