Головні новини четверга і ночі: відео падіння "Боїнга" та версії причин аварії літака

10 січня 2020, 08:00

Декілька країн заявили, що український літак збила ракета, ЗМІ оприлюднили відео влучання ракети у "Боїнг"  – новини, які були актуальні 9 січня.

Про відео

Видання The New York Times та міжнародна команда розслідувачів Bellingcat опублікували відео, на якому, за їхніми твердженнями, видно момент збиття літака.

Про версії причин катастрофи

ЗМІ, з посиланням на західні спецслужби, називали версію про технічну несправність літака, а не збиття ракетою.

Однак пізніше кілька західних медіа оприлюднили версію спецслужб США щодо падіння літака МАУ в Ірані. Вони підозрюють, що авіалайнер був помилково збитий іранською ракетою російського виробництва.

Згодом прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що за даними розвідки, український "Боїнг" збила іранська ракета

Президент США Дональд Трамп сказав, що не вірить у версію технічної несправності літака МАУ.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон також заявив про наявність певного об'єму інформації, яка дозволяє припустити, що український літак в Ірані був збитий ракетою.

Глава агентства цивільної авіації Ірану Алі Абедзадех заявив, що ракетна атака на український літак була "науково неможливою, і подібні чутки не мають сенсу".

Про телеграм-канал "Української правди"

А ми продовжуємо агітувати вас за те, щоб ви підписались на наш телеграм-канал "УП. Кляті питання" 3-5 постів на день. Тільки важливі новини на актуальні теми. Пояснюємо складні речі простою мовою. І, найголовніше, з жартами на межі!

Про інші важливі новини

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову виїзну перевірку телеканалу "Прямий".

Служба безпеки України заявляє, що попередила вбивство колишнього бойового командира ЗСУ у Харкові, яке мав вчинити завербований російськими спецслужбами колишній нацгвардієць.

Чемпіон світу з боксу у легкій вазі українець Василь Ломаченко опублікував у своєму Instagram відеоролик, в якому використані кадри з російським спецназом.

2 січня Господарський суд м. Києва відкрив провадження за позовами низки екс-топ-менеджерів та екс-акціонерів Приватбанку (Олександра Дубілета, Тимура Новікова, Олега Гороховського тощо) про визнання недійсними договорів про придбання акцій, які були укладені в грудні 2016 року під час націоналізації банку.

Приватбанк подав апеляцію на рішення суду про стягнення з банку 21,85 мільйонів гривень боргу за кредитом рефінансування.

Вища рада правосуддя звільнила суддю Баришівського районного суду Київської області Олену Литвиненко, яка винесла ухвалу про призупинення ліцензії авіаперевізника SkyUp.