Нацрада позапланово перевірить канал "Прямий" через Пояркова

Четвер, 9 січня 2020, 12:18

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову виїзну перевірку телеканалу "Прямий".

Джерело: Укрінформ

Деталі: Таке рішення прийняла Нацрада у четвер під час засідання: п'ять голосів "за", двоє утримались. Перший заступник голови Ольга Герасим'юк перед цим заявила, що до них надійшло звернення з наріканням на дії і слова ведучого телеканалу "Прямий" Сергія Пояркова, який, на думку заявника, "посягає на честь і гідність президента України Зеленського, ображає його родину, окремих персонажів, етноси та державу, вживає нецензурну лайку".

За її словами моніторинг зафіксував цю трансляцію і "певні висловлювання". Вона зазначила, що ринку час подати сигнал про неприпустимість таких речей.

Пряма мова Герасим'юк: "Я тут вбачаю не лише політичні мотиви. Йдеться про порушення усіх етичних стандартів професії. Йдеться тут не лише про президента України. Тут є ознаки образи, яка завдається цілій країні, дуже негативно впливає на створення її іміджу, також у міжнародних спільнотах".

Передісторія:

  • Офіційним власником телеканалу "Прямий" є ексрегіонал Володимир Макеєнко. Джерела УП пов'язували канал з найближчим оточенням Порошенка, а Макеєнка називали фіктивним власником.
  • Сам Порошенко наголошував, що не має жодного відношення до власності або до управління "Прямим" каналом.
  • Пізніше він заступився за телеканал "Прямий".
  • У Макеєнка 7 листопада проводили обшуки через провадження щодо ухилення від сплати податків при придбанні телеканалу.
  • Канал заявив про тиск і наступ на свободу слова.
  • У "Євросолідарності" заявили, що пов’язують обшуки в офісі Макеєнка з тим, що "Прямий" не співає осанну президенту Зеленському. Та зазначили, що за ситуацією стоїть екс-заступник глави Адміністрації колишнього президента Віктора Януковича Андрій Портнов, та тодішній керівник ДБР Труба, який йому підіграє.
  • Телеканали "Прямий" і "П'ятий" в останні хвилини старого року показали новорічне привітання колишнього президента Петра Порошенка замість привітання чинного глави держави Володимира Зеленського.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: