ЗМІ: Іран хоче самостійно вилучити дані "чорних скриньок" літака МАУ

П'ятниця, 10 січня 2020, 11:58

Іран заявив, що хоче самостійно вилучити записи "чорних скриньок" з українського авіалайнера, який зазнав аварії над Тегераном.

Джерело: Reuters з посиланням на представника іранської авіації

Дослівно у повідомленні: "Іран, який заперечує, що Боїнг 737-800 був збитий ракетою, заявив, що може знадобитися один або два місяці для вилучення інформації з голосових записуючих пристроїв та реєстраторів даних про політ".

Там додали, що в разі, якщо знадобиться допомога, то вони можуть залучити Росію, Канаду, Францію чи Україну.

Представник іранської авіації також заявив, що розслідування може зайняти один або два роки.

Що було раніше: Напередодні іранські слідчі заявили, що частина даних із чорних скриньок літака МАУ, який розбився 8 січня в Ірані, втрачена.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оприлюднив дані розвідки, які свідчать про те, що український "Боїнг" збила іранська ракета.

Крім того, у четвер кілька західних ЗМІ оприлюднили версію спецслужб США щодо падіння літака МАУ в Ірані. Вони підозрюють, що авіалайнер був помилково збитий іранською ракетою російського виробництва.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон також заявив про наявність певного об'єму інформації, яка дозволяє припустити, що український літак в Ірані був збитий ракетою.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що версія про попадання ракети в літак не виключається, але на сьогодні не є підтвердженою. Він закликав США, Канаду і Великобританію надати докази, що стосуються катастрофи літака МАУ в Ірані.

Знати більше: Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані. Все, що відомо

Передісторія:

  • Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран - Київ авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули. .
  • Серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян(2 пасажири й 9 членів екіпажу).

powered by lun.ua