Літак не відхилявся від курсу – МАУ

Субота, 11 січня 2020, 14:17

В авіакомпанії МАУ заявляють, що літак рейсу PS 752, збитий 8 січня біля Тегерану, не відхилявся від курсу, яким рейс виконували протягом тривалого часу.

Джерело: брифінг президента МАУ Євгенія Дихне та віцепрезидента Ігоря Сосновського у суботу

Пряма мова Дихне: "Зараз навіть у самій заяві Ірану є натяк на те, що наш екіпаж діяв самостійно і діяв якось не так, як міг".

"На момент вильоту з аеропорту "Бориспіль" ніякої інформації про можливі загрози у авіакомпанії не було. На момент вильоту з аеропорту Тегерана абсолютно так само ніякої інформації не було, і ніяких рішень з боку відповідальних адміністрацій не було нам доведено".

Пряма мова Сосновського: "Виходили з району аеродрому згідно з дозволом диспетчера. Після зльоту, попри те, що говорили іранці, вони вийшли на зв'язок. Абсолютно спокійним голосом доповіли зліт, отримали дозвіл на виконання польоту і діяли строго відповідно до дозволу диспетчера".

Деталі: Сосновський продемонстрував слайди сайту Flightradar24, які показують траєкторії руху літаків різних авіакомпаній в аеропорту Тегерана 8 січня, коли був збитий український літак.

"Літак перебуває строго на лінії шляху", - прокоментував він.

Також були продемонстровані графіки польотів літаків МАУ за маршрутом "Тегеран-Київ" у період з 2 листопада по 8 січня.

Пряма мова Сосновського: "Ніякого відхилення від будь-яких маршрутів, на яке хтось хоче натякнути, не було реально".

"Я приєднуюся до президента країни, який вимагає від іранської влади повністю і беззастережно визнати те, що сталося, без всяких "але"".

Деталі: За словами Дихне, виліт лайнера був затриманий через необхідність вивантажити надлишок багажу, якого спочатку виявилося надто багато.

Він також повідомив, що МАУ виплатить всі належні страхові виплати та компенсації сім'ям загиблих пасажирів згідно з міжнародними правилами.

Що передувало: У суботу вранці Іран офіційно визнав, що помилково збив ракетою літак МАУ.

У заяві генштабу ЗС Ірану йшлося: "У таких критичних умовах рейс "Міжнародних українських авіаліній" вилітає з аеропорту Імама Хомейні і, перебуваючи в режимі ротації, знаходиться в безпосередній близькості від чутливого військового центру КВІР і знаходиться на висоті ворожого літака і нагадує його за формою". 

Президент Ірану Хасан Рухані виступив із заявою про те, що країна "глибоко шкодує про цю трагічну помилку". Він також заявив, що дії військових, які призвели до загибелі українського лайнера, будуть розслідуватися.

Корпус вартових ісламської революції (КВІР) взяв на себе відповідальність за збиття українського літака МАУ під Тегераном.

За словами командувача аерокосмічними силами КВІР Аміра-Алі Хаджизаде, оборонна система Ірану помилково визначила український літак як крилату ракету через напрямок, у якому він летів.

Передісторія:

  • Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран - Київ авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.
  • Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомляв, що серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян (2 пасажири й 9 членів екіпажу).
  • Пізніше Канада уточнила, що на борту перебувало 57 її громадян. 

Українська правда
powered by lun.ua