ЄС засудив нові смертні вироки в Білорусі

Неділя, 12 січня 2020, 04:51

Євросоюз засудив ще два смертні вироки, які були винесені 10 січня у Білорусі.

Джерело: Заява речника ЄС Пітера Стано, передає Укрінформ

Дослівно: "10 січня 2020 року регіональний суд Могильова в Білорусі оголосив два смертних вироки братам Іллі та Станіславу Костевим. Ці два смертних вироки слідують за трьома смертними вироками, що були винесені у 2019 році. Три вироки були виконані у минулому році, і усього чотири особи зараз перебувають у "черзі на смерть". 

Деталі: Європейський Союз висловлює рішучу незгоду з застосуванням вищої міри покарання за будь-яких обставин.

ЄС наголосив на тому, що смертна кара порушує невід’ємне право на життя, яке гарантується Універсальною Декларацією з прав людини та є жорстоким, антигуманним та принизливим покаранням. Вища міра покарання нездатна бути засобом для стримування злочинів, при тому, що помилки правосуддя у таких випадках є незворотними.

Дослівно: "Запровадження мораторію на страти в Білорусі могло б стати позитивним кроком до скасування смертної кари".

Нагадаємо:

  • У 2018 році було винесено два нових смертних вироки, а чотири раніше винесених були приведені у виконання.
  • Білорусь залишається єдиною країною в Європі і на просторі СНД, де зберігається смертна кара. Вирок суду про смертну кару виконується через розстріл.
  • Родичам смертників, як правило, не повідомляють про розстріл і не надають останнє побачення перед стратою. Відповідно до білоруського законодавства, тіла розстріляних не видаються родичам для поховання, а місце їх поховання не повідомляється.
  • Смертну кару в Білорусі засуджують ЄС, ОБСЄ і ряд міжнародних організацій.
  • Рада Європи закликала Білорусь ввести мораторій на смертну кару як перший крок до її остаточного скасування.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!