Ринок землі в Раді можуть розглядати від 3 годин до 2 місяців – радник прем’єра

Понеділок, 13 січня 2020, 12:46

Розгляд законопроєкту про ринок землі у Верховній Раді може зайняти від 3 годин до 2 місяців, залежно від процедури.

Джерело: радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак у Facebook, який наводить два сценарії розвитку подій

Пряма мова: "До розгляду базового для земреформи 2178-10 в Раді все готове. 10 днів на ознайомлення пройшло. Справа лише за політичною волею.

Є два варіанти розгляду в ВР. Або по повній процедурі, що займе порядку 2 місяців і одну й ту саму правку в різних варіаціях будуть розглядати більше 2000 раз. Або згідно рекомендацій комітету, який пропонує розглянути документ з використанням 119 та 45 статті Регламенту ВР. Сам розгляд займе до 3 годин".

Деталі: Наразі 4018 правок об'єднані в 9 блоків, в кожному з яких підтримано системну правку. За словами Мушака, ці 9 основних правок мають бути підтримані 226 голосами "за". Всі інші правки згідно 45 статті регламенту ВР вважаються вже розглянутими та відхиленими. Далі залишається розглянути ще 46 інших правок, якими пропонують змінити норми, що виходять за межі законопроекту. Після цього законопроект голосується 226 голосами "за" в другому читанні та в цілому.

 
Мушак наводить вищевказані правки

За словами Мушака, доля вказаного законопроекту має вирішитися на цьому тижні.

Що передувало: 3 січня до парламенту був поданий законопроєкт про обіг земель сільгосппризначення №2278-10 з правками до другого читання. Він передбачає заборону іноземцям набувати право власності на земельні ділянки - заборона втратить чинність за умови схвалення продажу землі іноземцям на референдумі.

Українська правда