Зеленський ввів свою дружину до ради "Мистецького арсеналу"

Понеділок, 13 січня 2020, 16:10
Зеленський ввів свою дружину до ради Мистецького арсеналу

Президент Володимир Зеленський затвердив новий склад ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький арсенал".

Джерело: указ глави держави від 13 січня

Деталі: Зеленський визнав такою, що втратила чинність, статтю 1 указу свого попередника Петра Порошенка від 21 грудня 2016 року про попередній склад ради.

Очолив раду "Мистецького арсеналу" міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський.

Секретарем ради призначено гендиректора державного підприємства "Національний культурно-мистецький та музейний комплекс "Мистецький арсенал" Олесю Островську-Люту (зберегла свою посаду –ред.).

Крім неї, до складу ради увійшли керівник Державного управління справами Сергій Борзов, урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца, віцепрем'єр-міністр Дмитро Кулеба.

"За згодою" до ради увійшли дружина президента Олена Зеленська, радник Зеленського народний депутат фракції "Слуга народу" Гео Лерос, філософ письменник Вахтанг Кебуладзе, заступниця гендиректора Національного художнього музею Ольга Балашова, гендиректор Національного музею мистецтв ім. Богдана і Варвари Ханенків Катерина Чуєва, директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд, вчений-економіст Олександр Пасхавер та інші (всього в раді – 16 осіб).

Що було раніше: За часів президентства Петра Порошенка співголовами ради "Мистецького арсеналу" були його дружина Марина Порошенко та ексглава Адміністрації президента і його радник Борис Ложкін.

Дружина президента Марина Порошенко очолювала також Український культурний фонд (бюджетна установа, що зокрема розподіляє кошти на культурні проекти). Журналісти піднімали питання, що вона не має належного досвіду, а процедура її обрання викликає питання.

Передісторія:

  • Рада з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький арсенал" як консультативно-дорадчий орган при президентові була утворена експрезидентом Віктором Януковичем в січні 2011 року.
  • ЇЇ співголовами були четвертий президент України Віктор Ющенко та тодійшній міністр культури Михайло Кулиняк.
  • Мистецький арсенал – це проект, ініційований Ющенком у 2006 році з метою сприяння розвиткові музейної справи України, збереження національного культурного надбання, популяризації української культури та забезпечення створення мистецького осередку європейського рівня.

Валентина Романенко, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: