СБУ нічого не знає про заборону на в'їзд Dr. Alban, який виступав в Криму

Понеділок, 13 січня 2020, 19:26

У Служби безпеки України немає інформації про заборону в’їзду в країну шведському співаку Dr. Alban, який виступав в окупованому Криму, а в кінці минулого року заявив, що зміг приїхати в Київ за сприяння президента Володимира Зеленського.

Джерело: відповідь СБУ на запит "Української правди"

Пряма мова: "Відомості про заборону в’їзду в Україну зазначеному у запиті іноземному громадянину в СБ України відсутні".

Деталі: У запиті до СБУ були поставлені питання щодо того, коли, на підставі чого та на який термін Dr. Alban заборонили в’їзд (про це заявляв сам співак), коли ця заборона була скасована, чи був причетний до цього Володимир Зеленський.

Також УП просила повідомити, чи є Dr. Alban нев’їздним станом на момент відправлення запиту, 6 січня. 

У відповідь на ці питання СБУ надіслала лише одне речення про відсутність відомостей.

Передісторія:

  • У грудні 2019 року на сторінці в Instagram Dr. Alban з’явилось фото із Зеленським та пост: "Мені було заборонено в'їзд в Україну через моє попереднє шоу на спірному острові Крим. З втручанням президента я зміг потрапити в Україну. Дуже хороша прогулянка в Києві з президентом у натовпі".
  • Співак виступив на новорічному концерті "Вечірнього кварталу", ведучим якого був Зеленський до президентства.
  • Після розголосу у медіа Dr. Alban виправив текст у мережі на такий: "Зустрівся з президентом України, президентом Зеленським. Мені заборонили в'їзд в Україну через моє попереднє шоу на півострові Крим. Я не знав, що українцям це не подобається. Як би там що, але я був радий зустрітися з президентом".
  • У Держприкордонслужбі відкинули втручання Зеленського у допуск Dr.Alban в Україну.

Соня Лукашова, УП