Опитування: За Путіна готові голосувати 38% росіян

11777 переглядів
Середа, 15 січня 2020, 16:08

Якби вибори президента Росії проходили в найближчу неділю, за Володимира Путіна проголосували б 38% росіян

Джерело: опитування "Левада-Центру"

Деталі: Респондентам запропонували відповісти на питання, за кого б вони проголосували, якби вибори президента РФ відбулися в найближчу неділю. Опитуваним запропонували самостійно назвати ім'я цього політика.

Ім'я чинного президента РФ Володимира Путіна назвали 38% респондентів.

На друге місце вийшов лідер ЛДПР Володимир Жириновський, його хочуть бачити президентом 4% опитаних.

Варто відзначити, що це найнижчий показник підтримки Путіна з 2014-го року. Тоді за Путіна були готові проголосувати 49% росіян. Найвищий показник був зафіксований в 2018 році, коли за Путіна висловилися 57% опитаних.

По 2% голосів набрали б опозиційний політик Олексій Навальний і головний комуніст Росії Геннадій Зюганов.

Опитування проведене 12-18 грудня 2019 року серед міського і сільського населення об'ємом 1608 осіб у віці від 18 років. Дослідження проводилося методом особистого інтерв'ю.

Нагадаємо: 15 січня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що уряд Російської Федерації подав у відставку, щоб розв'язати руки президенту Володимиру Путіну після його заяви про зміни до конституції РФ.

Раніше в цей день Путін заявив, що виступає за внесення змін до конституції РФ, згідно з якими деякі повноваження президента мають бути передані Державній думі.

Зокрема, він пропонує  Державній думі призначати прем'єр-міністра Російської Федерації, але виступає за збереження президентом права звільняти його.

На його думку, за президентом РФ має залишатися право визначати завдання і пріоритети уряду, відстороняти від посади голову уряду, його заступників і федеральних міністрів.

За його словами, за президентом РФ має залишатися пряме керівництво збройними силами та правоохоронною системою – але кандидатури керівників силових відомств і прокурорів регіонів він повинен погоджувати з Радою федерацій.

Президент Росії зазначив, що пропоновані ним зміни до Конституції РФ має прийняти парламент, але цьому має передувати всенародне голосування.

Важливо: Путін у дуеті з Медведєвим працювали на двох найголовніших керівних посадах у Росії 12 років - з 2008 року.

Саме Медведєва путінська партія "Єдина Росія" висунула в президенти 2008 року, коли Путін формально не міг більше займати посаду президента.

Після перемоги Медведєв призначив Путіна прем’єром. А у 2012 році після повернення у президентське крісло вже Путін призначив Медведєва головою уряду.powered by lun.ua