Арахамія проти призначення ексадвоката Януковича в ДБР

Вівторок, 21 січня 2020, 03:04

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що особисто проти призначення заступником директора Державного бюро розслідувань Олександра Бабікова, адвоката президента-втікача Віктора Януковича. 

Джерело: виступ Арахамії в ефірі "Свобода слова" на ICTV

Пряма мова: "Якщо запитуєте мою особисту позицію, я категорично проти (призначення Бабікова – УП)… Я буду категорично не підтримувати таке рішення."

Деталі: За словами лідера "Слуги народу", спільну позицію фракції буде озвучено після засідання. Наразі всі депутати працюють на округах. 

Також він додав, що почув про це призначення вперше під час ефіру.

Що передувало: Заступниками директора Державного бюро розслідувань стали Олександр Бабіков та Олександр Соколов.

Бабіков був призначений заступником всупереч зверненню адвокатської дорадчої групи до президента Володимира Зеленського та силовиків із закликом протидіяти його призначенню через "очевидний прямий конфлікт інтересів".

Новопризначений заступник голови ДБР працював у юридичній фірмі Aver Lex та захищав експрезидента Віктора Януковича.

Передісторія:

  • 29 грудня відомство оголосило конкурс на посади заступників директора з порушенням законодавства.
  • Про це повідомила нардепка фракції "Голос" Олександра Устінова. Згідно з порядком, "інформація про проведення конкурсу для призначення на посади в Бюро оприлюднюється шляхом розміщення оголошення про проведення конкурсу на офіційному веб-сайті Бюро не пізніше як за 15 робочих днів до дня завершення прийому документів для участі в конкурсі".
  • Водночас на сайті ДБР було написано про подачу документів до 3 січня.

Українська правда