В Раду за гроші: на Луганщині масові обшуки у справі про підкуп виборців

Вівторок, 21 січня 2020, 12:34

На Луганщині провели 23 обшуки у розслідуванні щодо підкупу виборців на літніх виборах до Верховної Ради.

Джерело: сайт Офісу генпрокурора

Дослівно: "18 січня 2020 року за процесуального керівництва прокуратури Луганської області у рамках кримінального провадження щодо підкупу виборців під час проведення виборів народних депутатів України влітку 2019 року слідчі поліції провели 23 обшуки. Слідчі дії пройшли у осіб, які, ймовірно, брали участь у розповсюдженні та передачі грошових коштів виборцям за голосування за одного з кандидатів у народні депутати".

Деталі: За даними слідства, в регіоні створили розгалужену злочинну схему підкупу виборців. У слідства є підозра, що особи, наближені до одного з кандидатів у нардепи, видаючи себе за представників благодійної організації, платили розповсюджувачам, які безпосередньо здійснювали підкуп виборців. За кожний голос давали близько 100 грн.

Як повідомляють в ОГП, під час обшуків були знайдені та вилучені чорнові записи, списки осіб, причетних до злочинної схеми, агітаційна література та комп’ютерна техніка.

Наразі в кримінальному провадженні проводяться експертизи. Надається оцінка діям вказаних осіб та вирішується питання щодо наявності ознак організованої злочинної групи.

Передісторія:

  • Позачергові парламентські вибори в Україні відбулися 21 липня 2019 року.
  • Ще 24 травня в Луганській області до поліції надійшло два повідомлення про підкуп виборців. Зокрема, повідомлялося, що на вулицях міст Сєверодонецька та Лисичанська громадянам безкоштовно роздавали цукор від імені одного з народних депутатів.

Українська правда


powered by lun.ua