Путін доручив перевірити вирок активісту, який захищав українських моряків

Субота, 25 січня 2020, 17:11
Facebook Котова

Президент РФ Володимир Путін доручив організувати перевірку законності кримінального переслідування російського громадського активіста Костянтина Котова, засудженого до 4 років колонії після участі в літніх несанкціонованих мітингах.

Джерело: Інтерфакс із посиланням на опублікований в суботу перелік доручень Путіна

Деталі: "Організувати перевірку законності і обґрунтованості обвинувального вироку щодо Котова К.А., за наявності підстав вжити заходів прокурорського реагування", - йдеться в переліку доручень Путіна за підсумками прес-конференції, що відбулася 19 грудня 2019 року.

Відповідальним за виконання доручення призначений генпрокурор РФ Ігор Краснов, якому належить доповісти про виконання до 31 березня 2020 року.

19 грудня Путін дав обіцянку вивчити обставини справи Котова. "Я подивлюся", - сказав він у відповідь на прохання журналістів вивчити обставини справи.

Довідка: Костянтин Котов - 34-річний московський опозиційний активіст, який виходив з одиночними пікетами проти політичних репресій. З березня по серпень минулого року його неодноразово затримувала поліція - зокрема, на акціях на підтримку опозиційних кандидатів в депутати Мосміськдуми.

Востаннє він був затриманий 10 серпня - нібито за те, що він "брав участь у неузгодженій ході, тримав у руках плакат і скандував гасла".

5 вересня Котов був засуджений до чотирьох років позбавлення волі.

Також Котов допомагав затриманим біля Керченської протоки українським морякам і вимагав обміну ув'язненими між Росією та Україною.

powered by lun.ua