Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Адвокати Порошенка: Виклики у ДБР незаконні, тому допитів 29 травня не буде

Четвер, 28 травня 2020, 22:52
Адвокати Порошенка: Виклики у ДБР незаконні, тому допитів 29 травня не буде

Адвокати п’ятого президента та лідера "Європейської солідарності" Петра Порошенка повідомили, що допит 29 травня не відбудеться, оскільки виклики у форматі "відосиків" на сайті ДБР не передбачені кримінально-процесуальним кодексом.

Джерело: адвокати Порошенка Ілля Новіков та Ігор Головань, яких цитує пресслужба "Європейської солідарності"

Пряма мова Новікова: "На завтрашнє число, на 29 травня ДБР хотіло викликати Порошенка на допит за цією справою. Цього допиту не буде з тієї причини, що слідчі ДБР не змогли із дотриманням закону вручити повістки. Вони намагались запровадити в Україні таку практику, щоб вручення повістки можна було замінити вивішуванням "відосика" на сайті ДБР з тим, щоб вважати це належним сповіщенням свідка.

Цього не буде. Порошенко безумовно не буде розглядати це як законний спосіб виклику на допит у якості свідка, ця практика не має бути запроваджена в Україні. Ні щодо Порошенка, ні щодо будь-кого іншого. Якщо вони хочуть, щоб до них з’являлись на допит свідки – будь ласка, вручайте повістки із дотриманням закону".

Пряма мова Голованя: "КПК передбачає, що повістка має бути вручена за три дні до дати явки на допит. При цьому КПК чітко встановлює, що при обрахунку цього терміну перший день не враховується. Тому якщо людину викликають, наприклад, на 29 травня, повістка має бути вручена не пізніше ніж 25 травня. А ми знаємо, що всі ці протизаконні дії почалися лише вчора.

Тому ми … вимагаємо припинити порушення КПК при здійсненні викликів на допити. І це стосується взагалі всіх громадян України. Ми вимагаємо, щоб ДБР припинило цю незаконну практику".   

Нагадаємо: Раніше повідомлялося, що Порошенка викликають 29 травня у ДБР одразу щодо двох справ.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: