Євросоюз допоможе Україні ліквідувати наслідки повені на Прикарпатті

Субота, 27 червня 2020, 22:34

Європейський Союз погодився допомогти Україні з ліквідацією наслідків повеней у західних областях України після відповідного прохання Міністерства закордонних справ України.

Джерело: сайт Європейської комісії, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter,

Пряма мова: "Євросоюз активував Механізм цивільного захисту у відповідь на наш терміновий запит. Це дозволить країнам ЄС допомогти ДСНС у подоланні наслідків повеней, згідно списку потреб. Дякую ЄС, Янезу Ленарчичу (європейський комісар із питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями - УП) і шведським друзям за миттєву реакцію і підтримку".

Деталі: на заклик України про допомогу вже відреагувала Швеція. Вона запропонувала надати 1,2 км бар'єрів від паводків, 250 шлангів, послуги технічних експертів.

Єврокомісія надасть картографічні послуги у постраждалих районах через супутникову систему ЄС.

Крім того, зараз у контакті з Україною перебуває цілодобовий координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації ЄС для того, щоб слідкувати за ситуацією та направляти подальшу допомогу.

Передісторія:

  • На території 15 районів Івано-Франківської області підтоплено 4596 житлових будинків, пошкоджено 427 км автодоріг, зруйновано 90 мостів та 110 км автошляхів.
  • За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, затоплення на заході України у 2020 році перевищує масштаби стихійного лиха 2008 року.
  • Причиною повеней на Західній Україні поряд з вирубкою лісів стали сильні затяжні дощі і паводки.
  • 25 червня Кабмін виділив понад 700 млн гривень для подолання наслідків стихії.

Українська правда
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.