Медведчук розповів про свою рідкісну Біблію

Середа, 3 червня 2020, 12:46

Депутат "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук відмовився сказати, за скільки придбав фрагмент Біблії Йоганеса Гутенберга, але запевнив, що готовий показати його науковцям.

Джерело: коментар Медведчука "Радіо Свободі"

Пряма мова: "А такі речі взагалі не говоряться (у Медведчука запитали про ціну Біблії та у кого він її придбав – ред.). Жодним законом не можна мене зобов’язати про це говорити.

Це було дуже давно. Десь 10-8 років тому. І я із задоволенням придбав цей рідкісний і єдиний екземпляр в Україні. Можу вам тільки сказати, що він придбаний в Україні у відомого колекціонера".

Деталі: Медведчук також заявив, що готовий показати рідкісну книгу науковцям.

Що було раніше: Медведчук задекларував мільйони прибутків, антикварні книги та сотні ікон. Зокрема, фрагмент друкованої Біблії Гутенберга 1455 року.

Зі 180 перших в історії людства друкованих книжок збереглися лише 49. Майже всі Біблії Гутенберга наразі перебувають у провідних бібліотеках світу, таких як Бібліотека Конгресу у Вашингтоні, Національна бібліотека у Парижі, лондонська British Library або Університетська бібліотека Ґеттінгена.

Востаннє 20 років тому Біблію Гутенберга продали на аукціоні в Японії, ціна, за оцінками фахівців, сягнула декількох десятків мільйонів доларів. Два екземпляри першої в історії друкованої книги декілька років тому знайшлися у Москві, куди вони були вивезені з Лейпцига після Другої світової війни разом з трьома тисячами інших німецьких стародруків. Росія 70 років мовчала про долю цих унікальних екземплярів.

Німецькі науковці закликали Медведчука надати інформацію про фрагмент Біблії Йоганеса Гутенберга.

У лютому 2014 року у колишній резиденції експрезидента-втікача Віктора Януковича "Межигір’ї" знайшли сховище цінних книг, серед яких – "Апостол" Івана Федорова.

Знати більше: Від золотих злитків до котів. Що задекларували "нові обличчя"powered by lun.ua