Кулеба розповів, чому компенсація від Росії за Крим не варіант

Вівторок, 30 червня 2020, 14:38

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба виключає вимогу компенсаційних виплат від Росії за анексію Криму, оскільки позиція Києва полягає у тому, що з боку РФ була здійснена незаконна окупація її території.

Джерело: Інтерв’ю "Крим.Реалії"

Пряма мова Кулеби: "А ви хочете, щоб ми визнали незаконну окупацію, попросили собі компенсацію за це? Або як? Типу – заплатите гроші і все буде нормально? Ні! Стратегія зовсім інша. Ми так і говоримо, що відбувається тимчасова незаконна окупація.

Підкреслюючи, що це тимчасове явище, воно незаконне, і що це окупація за міжнародним правом. Це стартова позиція, з якою ми працюємо над тим, щоб ця окупація припинилася. Безумовно, компанії мають право судитися.

Для нас дуже важливо, щоб у судових процесах жодним чином не визнавалася юрисдикція Російської Федерації в широкому статусі, ніж статус держави-окупанта.

Але наше ключове завдання, моє ключове завдання як представника МЗС – це тримати ось цю рамку: тимчасова незаконна окупація".

Читайте також: Якщо забрати з Криму армію, ми побачимо, яких прапорів над будинками буде більше – Володимир Балух

Як ми втрачали Крим. Свідчення перших осіб України

Передісторія:

  • У березні 2020 року Європейський Союз заявив, що залишається непохитним у своїй підтримці суверенітету та територіальної цілісності України в питанні Криму.powered by lun.ua