У Раді терміново усувають колізію з проекту постанови про місцеві вибори

Понеділок, 13 липня 2020, 13:20
заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко

Парламентський комітет з організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування має намір терміново внести уточнення в проект постанови про проведення місцевих виборів, додавши туди вибори в районні ради.

Джерело: Інтерфакс-Україна з посиланням на заступника голови фракції "Слуга народу" Олександра Корнієнка і депутата фракції "Голос" Романа Лозинського

Деталі: За словами останнього, фракція "Слуга народу", всупереч Конституції, підготувала проект постанови, за якою вибори пройдуть тільки в обласні ради.

Пряма мова Лозінського: "Терміново збирають позачергове засідання комітету для прийняття постанови про призначення місцевих виборів за 20 хвилин до голосування за призначення виборів на позачерговому засіданні. Абсолютна некомпетентність, яка може зірвати місцеві вибори, тому що неконституційно "Слуга народу" вирішила, що не призначатиме місцеві вибори по всій країні, а тільки в обласні ради, а там ЦВК розбереться і призначить в усі ради і всі райони, які, до слова, ще не створені".

Корнієнко на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і груп парламенту в понеділок підтвердив, що, дійсно, в проекті постанови упущені вибори в районні ради, і комітет терміново збирається, щоб цей недолік виправити.

Пряма мова Корнієнка: "Постанова про оголошення виборів - нам треба терміново скликати наш комітет, він вже збирається... треба, щоб в зал вийшла уточнена постанова, треба додати туди вибори в районні ради, оскільки вони упущені в постанові. Дійсно, це колізія, яка могла б скластися, а ми не можемо порушувати своє конституційне завдання – оголосити чергові вибори".

Він додав, що якщо Рада не прийме зміни до Виборчого кодексу, то вибори до місцевих органів влади будуть проходити за його чинною редакцією.

Корнієнко нагадав про досягнуту домовленість Центральної виборчої комісії та Міністерства регіонального розвитку, що ЦВК оголосить перші вибори в ОТГ одночасно з черговими виборами до місцевих органів влади. "І Центральна виборча комісія повсюдно оголосить в один день з черговими виборами в обласні та районні ради в міську раду міста Києва", - додав він.

Нагадаємо: Раніше комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту ухвалити в цілому проєкт постанови про проведення місцевих виборів 25 жовтня.

У понеділок, 13 липня, о 14:00 розпочнеться позачергове засідання Ради, на якому серед іншого будуть розглядати проєкт постанови №3809 про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня 2020 року. Автор законодавчої ініціативи – нардепка від "Слуги народу" Аліна Загоруйко.powered by lun.ua