Білорусь: Цепкало, якого не пустили на вибори, втік від переслідування і вивіз дітей

П'ятниця, 24 липня 2020, 15:08

Колишній претендент на посаду президента Білорусі Валерій Цепкало виїхав із Білорусі та забрав із собою дітей.

Джерело: дружина колишнього конкурента Олександра Лукашенка Вероніка Цепкало для TUT.BY

Деталі: За словами Вероніки Цепкало, її чоловіка Валерія збиралися затримати, а її саму – позбавити батьківських прав. Зараз Валерій із дітьми перебуває в Росії, Вероніка залишається в Білорусі.

Пряма мова: "Ми отримали інформацію з достовірних джерел, що мого чоловіка планують затримати за надуманими обставинами. Ми не знали, що це за обставини, але два дні тому прокуратура прийшла в школу, де вчаться мої діти, і просила вчителів написати заяви.

Як я розумію, вони запустили процес щодо позбавлення мене батьківських прав. Саме тому ми прийняли рішення, що ми вивозимо Валерія і дітей із території Білорусі, тому що ми бачимо реальну загрозу і небезпеку.

Я в Білорусі, я зі своїми бойовими подругами, моїми соратницями Світланою та Марією".

Інші подробиці: 24 липня у представниць об'єднаного штабу – три зустрічі з виборцями: в Глибокому, Новополоцьку і Вітебську.

Цьому передувало: Кандидат у президенти Білорусі Світлана Тіхановська 19 липня заявила, що вивезла дітей із Білорусі до Євросоюзу. За її словами, вона бере участь у виборчій кампанії, замінивши свого арештованого чоловіка.

Нагадаємо: Валерію Цепкалу відмовили в реєстрації кандидатом у президенти Білорусі, нарахувавши менше 100 тисяч достовірних підписів за нього (екс-голова "Парку високих технологій" передав у ЦВК майже 160 тисяч підписів, зарахували йому трохи більше 78 тисяч підписів). Крім того, ЦВК назвала невідповідністю вимогам те, що дружина Валерія Цепкала не вказала, що володіє акціями Приорбанку.

Валерій Цепкало подав до Верховного суду Білорусі скаргу на рішення ЦВК про відмову в реєстрації. Верховний суд постанову Центральної виборчої комісії про відмову в реєстрації Цепкало кандидатом у президенти вирішив залишити без змін.

Президентські вибори в Білорусі повинні відбутися 9 серпня.powered by lun.ua