Україна в ТКГ: Росія хоче змінити процес врегулювання війни на Донбасі

Четвер, 3 грудня 2020, 11:06

Українська сторона вважає, що Росія намагається замінити процес врегулювання збройного конфлікту на Донбасі дискусією між Україною та представниками ОРДЛО.

Джерело: Facebook-сторінка Української Тристоронньої контактної групи

Дослівно: "РФ намагається замінити процес врегулювання міжнародного збройного конфлікту на Донбасі (з її участю) в Нормандському форматі якоюсь "...дискусією між здоровими силами в Україні та представниками республік "ДНР" та "ЛНР"";

РФ намагається легітимізувати свої маріонеткові утворення шляхом залучення їх на вищі міжнародні майданчики, зокрема ООН, та шляхом можливого проведення псевдо-референдуму, під час якого має бути "...визначена воля народу Донбасу"; на додаток - кваліфікувати цей процес як "...істинне виконання Мінських домовленостей̆".

Деталі: В Українській делегації вважають, що результатом реалізації цього задуму може стати однобічне визнання РФ так званих "ЛНР" та "ДНР" в якості "незалежних республік".

У ТКГ розцінюють ці дії РФ як повну ізоляцію від міжнародної̈ спільноти.

Також у ТКГ вважають зустріч на найвищому рівні у Нормандському форматі єдиною можливістю для Росії "запобігти міжнародній ізоляції та виконати домовленості", які вона взяла на себе.

При цьому у ТКГ додали, що під час виступу на засіданні Ради Безпеки ООН 2 грудня, представник Росії Василь Небензя публічно назвав конфлікт на Донбасі "політичним конфліктом між Росією та Україною".

Нагадаємо: 

  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна разом із партнерами зірвала спробу Росії легітимізувати представників окремих районів Донбасу, використавши для цього формат Арріa Ради безпеки ООН.

Українська правда
powered by lun.ua