Зеленський щодо закону про референдум: Влада буде змушена прислухатися до народу

Вівторок, 26 січня 2021, 23:04

Президент Володимир Зеленський вітає ухвалення Верховною Радою закону "Про народовладдя через всеукраїнський референдум" і запевняє, що влада буде змушена дослухатися до народу.

Джерело: Офіс президента

Пряма мова Зеленського: "Тепер українці на практиці будуть залучені до ухвалення важливих для країни рішень, а влада буде змушена дослухатися до волі народу. Референдум є вагомим інструментом розширення демократії в Україні".

Деталі: Президент впевнений, що документ робить чіткішим діалог між владою та суспільством.

В ОПУ нагадали, які питання не можуть бути предметом референдуму:

1) що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацією прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;

2) що скасовують чи обмежують конституційні права і свободи людини і громадянина та гарантії їхньої реалізації;

3) спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету, територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;

4) щодо податків, бюджету, амністії;

5) віднесені Конституцією та законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

Нагадаємо:

  • Група нардепів отримала команду не голосувати за закон про референдум, глава фракції Давид Арахамія пригрозив їм виключенням.
  • Згодом Верховна Рада все ж підтримала у другому читанні законопроєкт про всеукраїнський референдум, внесений президентом Володимиром Зеленським, який передбачає можливість електронного голосування.
  • Як свідчать дані на сайті парламенту, "за" проголосували майже всі "слуги", присутні на засіданні (226 нардепів, не голосували Микола Сольський та Вадим Струневич).

Українська правда