43-й президент США відреагував на події у Вашингтоні

Четвер, 7 січня 2021, 06:39

43-й президент США Джордж Буш-молодший заявив, що тільки в "бананових республіках" підсумки виборів оскаржуються методом заворушень.

Джерело: CNN

Пряма мова: "Я вражений безрозсудним ставленням деяких політичних лідерів із часів виборів і недоліком поваги до наших політичних інститутів, наших традицій і законодавства".

Деталі: Барак Обама, Білл Клінтон і Джиммі Картер також засудили насильство у Вашингтоні та закликали всіх дотримуватись закону.

Передісторія:

  • У середу учасники мітингу на підтримку Дональда Трампа прорвали кордон поліції і увірвалися у будівлю Капітолію у Вашингтоні, де Конгрес як раз збирався оголосити результати виборів президента, перемогу на яких отримав Джо Байден.
  • Через цей штурм Байдена так і не оголосили президентом. Засідання було зірване.
  • Обраний президент США Джо Байден звернувся до президента, що програв вибори, Дональда Трампа із закликом виступити на телебаченні і закликати своїх прихильників припинити штурм Капітолія.
  • Іще діючий президент США Дональд Трамп закликав усіх, хто перебуває у будівлі Конгресу, куди увірвалися його прихильники, поводитися мирно. Також він записав звернення, в якому закликав своїх прихильників розійтися по домівках.
  • Білий дім заявив, що війська Національної гвардії разом з іншими федеральними службами охорони прямують до Капітолію, щоб допомогти припинити непорядки.
  • Чинного віцепрезидента США Майкла Пенса, який приїхав до Капітолія для визнання перемоги Байдена на виборах, евакуювали з будівлі після початку її штурму.
  • Американський канал CNN повідомив про постраждалих під час перестрілки у Конгресі. Зокрема, у груди поранили жінку, яка перебуває у важкому стані.