Україна вручила Грузії ноту через затриманих українців на яхті

Четвер, 11 лютого 2021, 11:15
Україна вручила Грузії ноту через затриманих українців на яхті

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар під час зустрічі з Тимчасовим повіреним у справах Грузії в Україні Давідом Бочорішвілі вручив йому ноту через затримання яхти з українцями на борту.

Джерело: пресслужба українського МЗС

Дослівно: "Боднар закликав грузинську сторону забезпечити швидкий і неупереджений розгляд справи затримання в Грузії яхти з громадянами України Володимиром Дяченком і Юрієм Хомичем.

Грузинському дипломату була вручена нота МЗС України з цього питання та вкотре висловлено прохання змінити запобіжний захід та звільнити зазначених українських громадян".

Деталі: Крім того, дипломати обговорили заяви колишнього президента Грузії, який має українське громадянство, Михеїла Саакашвілі.

Зокрема, Саакашвілі закликав своїх прибічників у Грузії до непокори грузинській владі.

Бондар під час зустрічі з Бочорішвілі заявив, що українська держава не втручається у внутрішні справи іноземних держав, а приватна думка окремих громадян не повинна впливати на розвиток стратегічного партнерства України та Грузії.

Нагадаємо: 

  • У листопаді 2020 року грузинські прикордонники затримали яхту, яка прямувала до Туреччини уздовж берега Грузії. На борту перебували громадяни України Володимир Дяченко та Юрій Хомич. Власник яхти - громадянин Грузії Михаїл Батурин.
  • Затриманих відправили в СІЗО за звинуваченням у нібито незаконному перетині кордону Грузії, вони досі перебувають під вартою.
  • Батурин раніше працював в охороні Саакашвілі.
  • Саакашвілі кілька разів звертався до української влади із закликом розібратися в цій справі.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування