Соратницю Навального звинуватили у вторгненні в квартиру співробітника ФСБ

П'ятниця, 12 лютого 2021, 09:53
Reuters

У Росії юристці "Фонду боротьби з корупцією" Любові Соболь пред'явили звинувачення в незаконному проникненні в житло із застосуванням насильства за спробу поговорити зі співробітником ФСБ Костянтином Кудрявцевим, якого опозиціонер Олексій Навальний називає одним із учасників його отруєння.

Джерело: повідомлення команди Любові Соболь на її сторінці у Facebook

Деталі: Звинувачення за ч.2 статті 139 КК РФ Соболь оголосили 11 лютого, в той же день її допитали в якості обвинуваченої.

Із 12 лютого ФСВП возитиме Соболь у головне слідче управління СК по Москві на ознайомлення зі справою, йдеться в повідомленні.

Адвокат Любові Соболь Володимир Воронін у розмові з "РИА Новости" рекомендував вірити написаному в її Facebook і відмовився від подальших коментарів, бо з нього взяли підписку про нерозголошення.

Справу порушено за заявою тещі Кудрявцева. Адвокати Соболь вимагали проведення поліграфа (детектора брехні) тещі ФСБ-шника, але слідчі їм відмовили.

У справі 5 томів по 250 сторінок, її ведуть 6 слідчих.

На думку прихильників Навального, на Соболь "будуть тиснути, щоб ознайомилася якомога швидше", а судові засідання можуть початися вже "за тиждень-два".

 

Дослівно: "Всі експертизи у справі були проведені в експертному центрі МВС, тобто по суті поліція робила експертизи у справі, яку ведуть їхні ж колеги зі слідчого комітету. Цікаво, а чого експертизи проводив не сам Кудрявцев і криміналісти ФСБ? Було б ще смішніше.

Коли Соболь та адвокат намагалися ставити запитання експертам у рамках встановленої процедури, пропонували альтернативні незалежні експертні установи для проведення експертиз, їм у всьому було відмовлено.

Справа проти Соболь політична. Помста Любові за те, що не побоялася вбивць і хотіла задати їм питання.

Ми вимагаємо порушення кримінальної справи проти отруйників Навального. Ми вимагаємо свободи Навальному, Соболь і всім політв'язням.

У Росії повинен бути незалежний суд і слідство, яке бореться зі справжніми злочинцями, а не садить жертв злочинів".

Передісторія:

  • 21 грудня 2020 року російський опозиціонер Олексій Навальний опублікував відео, в якому спілкується нібито з одним із співробітників ФСБ, які стежили за ним і брали участь у спецоперації щодо його отруєння.
  • Того ж дня Любов Соболь приїхала до квартири Костянтина Кудрявцева, з яким до цього говорив по телефону Олексій Навальний, представившись помічником секретаря Радбезу. Після цього поліцейська машина заблокувала виїзд автомобілю, в якому сиділа Соболь, а після виходу з машини її затримали.
  • У ніч на 22 грудня її відпустили, не ставши пред'являти звинувачень.

powered by lun.ua