Шмигаль пожалівся на дефіцит COVID-вакцин

Четвер, 18 лютого 2021, 14:52
Фото zoda.gov.ua

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на сьогодні спостерігається дефіцит вакцин від COVID-19, і країни ЄС його також відчули.

Джерело: сайт Кабміну за результатами зустрічі Шмигаля з послами країн Європейського Союзу

Пряма мова Шмигаля: "У нас укладено достатньо контрактів з виробниками, щоб усі охочі могли вакцинуватися, та сплачено відповідні кошти. На жаль, сьогодні спостерігається дефіцит вакцин, і країни Європейського Союзу його також відчули".

Деталі: Він додав, що Україна зі свого боку зробила усі необхідні кроки для забезпечення українців ефективною вакциною. Але "проблема у всіх однакова – це зміщення термінів поставок вакцин".

Під час зустрічі сторони також обговорили залучення інвестицій в економіку України, лібералізацію торгівлі між Україною та ЄС та приєднання української енергосистеми до європейської мережі ENTSO-E.

Знати більше: Щеплювати проти COVID-19 точно будуть, питання – коли, кого і чим. Все про вакцинацію в Україні

Передісторія:

  • Вакцинація проти коронавірусу в Україні мала початись 15 лютого. Проте 14 лютого виявилось, що поставки вакцин, за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, "трішечки затримуються".
  • Загалом Україна домовлялася про поставки вакцин від компаній Pfizer, Sinovac, AstraZeneca та Novavaх.
  • Вакцинація вразливих груп населення країни розділена на 4 етапи, до березня 2022 року.
  • 18 лютого Степанов заявив, що 500 тисяч доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca до кінця тижня (19 лютого – ред.) буде вже в Україні.  

Українська правда


powered by lun.ua