Степанов обіцяє вакцину AstraZeneca до кінця тижня

Четвер, 18 лютого 2021, 05:32

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов каже, що 500 тисяч доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca до кінця тижня буде вже в Україні. Раніше він обіцяв старт кампанії вакцинації 15 лютого. 

Джерело: Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24"

Пряма мова: "До кінця тижня вони (вакцини - УП)повинні бути вже в Україні. Там питання логістики, відвантаження  вже безпосередньо з Індії, фрахт літака та решта".

Деталі: Міністр каже, що через бюрократичні процедури в ініціативі COVAX, відповідно до якої Україна має отримати 117 тисяч доз вакцини Pfizer, перші щеплення не були зроблена 15 лютого. Степанов очікує, що вказана вакцина буде в Україні до кінця лютого. 

Водночас, не розпочавши перший етап вакцинації, міністр охорони здоров’я вже говорить про те, що через півроку вдруге треба буде проводити вакцинацію.

Що передувало: У Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я подали заявку про державну реєстрацію в Україні вакцини Oxford/AstraZeneca проти COVID-19 під зобов’язання для екстреного медичного застосування.

Знати більше: Щеплювати проти COVID-19 точно будуть, питання – коли, кого і чим. Все про вакцинацію в Україні

Передісторія:

  • Вакцинація проти коронавірусу в Україні мала початись 15 лютого. Проте 14 лютого виявилось, що поставки вакцин, за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, "трішечки затримуються".
  • Вакцина AstraZeneca — векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С.
  • Загалом Україна домовлялася про поставки вакцин від компаній Pfizer, Sinovac, AstraZeneca та Novavaх.
  • Вакцинація вразливих груп населення країни розділена на 4 етапи, до березня 2022 року.

Ольга Гетьманець, УП


powered by lun.ua