Пожежі на Луганщині: главу адміністрації Гайдая підозрюють у службовій недбалості

П'ятниця, 19 лютого 2021, 14:09
Фото з Facebook Гайдая

Правоохоронці почали досудове слідство за фактом можливої ​​службової недбалості голови Луганської військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая у справі про пожежі в області.

Джерело: "Інтерфакс-Україна" з посиланням на члена тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування причин виникнення масштабних пожеж в Луганській області у 2020 році, нардепа від "Слуги народу" Максима Ткаченка

Пряма мова: "Розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливої ​​службової недбалості голови Луганської ВЦА щодо бездіяльності при розподілі витрачених в 2018-2020 роках коштів держфонду охорони навколишнього природного середовища. Про це ДБР поінформувало членів ТСК".

Деталі: За його словами, в ДБР також повідомили, що 6 посадовцям підрозділів ГУ Держслужби з надзвичайних ситуацій у Луганській області повідомили про підозру.

Агентство відзначає, що засідання ТСК пройшло в закритому режимі.

За словами керівника ТСК, нардепа від "Слуги народу" Руслана Горбенка, 19 лютого відбулася "відверта розмова з керівництвом ДБР, представниками Нацполіції, Генпрокуратури та СБУ".

ТСК працює вже три місяці з запланованих шести.

Передісторія:

  • 2 грудня 2020 року Верховна Рада створила ТСК з розслідування причин виникнення у 2020 році масштабних пожеж у Луганській області, а також дій чи бездіяльності Луганського облуправління ДСНС і Луганської обласної ВЦА.
  • У липні і жовтні 2020 року в Луганській області на території, підконтрольній українській владі, сталися масштабні пожежі, які призвели до людських жертв, знищення приватного майна жителів і вигоряння великих територій лісових масивів.
  • У жовтні 2020 року під час пожеж загинуло 11 осіб, постраждало 19, у тому числі 3 співробітники ДСНС. Під час гасіння пожежі евакуювали 150 осіб.
  • У листопаді 2020 року в Головному управлінні та інших структурних підрозділах ДСНС в Луганській області пройшли обшуки в рамках справи про службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки під час масштабних пожеж.
  • Слідство встановило, що однією головних причин пожеж було системне розкрадання пального під керівництвом облуправління ДСНС.
  • ДБР також викрило махінацію працівників ДСНС на Луганщині – гасили масштабні пожежі лише на папері.