Умови зберігання вакцини Pfizer можуть змінитись на більш доступні

Середа, 24 лютого 2021, 05:41

Управління з контролю якості харчових продуктів та лікарських засобів США планує задовольнити запит від Pfizer Inc и BioNTech щодо зміни умов зберігання їх вакцини проти коронавірусу з ультрахолодних морозильних камер на стандартні.  

Джерело: Reuters

Деталі: Відповідну інформацію виявили в New York Times, опитавши знайомих із питанням людей.

Очікується, що Управління з контролю якості харчових продуктів та лікарських засобів (FDA) в новій інструкції для постачальників вкаже про зміну прийнятної для зберігання вакцини температури.

У такому випадку, препарат зможуть зберігати у холодильниках аптек. Раніше в компанії заявляли, що їх вакцину треба зберігати та перевозити при температурі від -80°C  до -60 °C.

Чому це важливо: Саме умови зберігання та транспортування вакцини Pfizer викликали занепокоєння у багатьох держав, які замовляли цей препарат для щеплення своїх громадян. 

Нагадаємо:

  • Американська фармацевтична компанія Pfizer досі не поставила до ЄС близько 10 мільйонів доз вакцин проти COVID-19 – вони мали надійти в грудні.
  • Раніше повідомлялось, що Pfizer планує вдвічі скоротити час на виробництво вакцини проти коронавірусу. 
  • Вакцина Pfizer – це так звана "генетична" вакцина, яка містить генетичні інструкції, щоб допомогти нашому імунітету захиститись від COVID-19. 
  • Вакцина ефективна на 95%. Тобто вона на 95% знижує кількість симптоматичних випадків COVID-19 у людей.
  • Міністерство охорони здоров’я зареєструвало вакцину Pfizer проти COVID-19 для екстреного медичного застосування.

Українська правда