ЄС недоотримав третину замовлених вакцин Pfizer - ЗМІ

Четвер, 18 лютого 2021, 02:51

Американська фармацевтична компанія Pfizer досі не поставила до ЄС близько 10 мільйонів доз вакцин проти COVID-19 – вони мали надійти в грудні.

Джерело: представники ЄС - співрозмовники Reuters

Деталі: Зазначається, що ці 10 мільйонів становлять третину від запланованих поставок.

Один з чиновників ЄС, який брав участь у переговорах з виробниками вакцин, заявив, що компанія зобов'язалася надати ці дози до кінця березня.

Повідомляється, що цього тижня Pfizer доставив до ЄС 4,8 мільйона доз вакцини COVID-19, яку він розробив разом з німецьким партнером BioNTech.

Зазначається, що Pfizer зобов'язаний випускати 3,5 млн доз на тиждень з початку січня. Водночас, раніше повідомлялось, що Pfizer планує вдвічі скоротити час на виробництво вакцини проти коронавірусу. Більший обсяг доставки цього тижня свідчить про те, що компанія збільшує постачання, щоб компенсувати попередній дефіцит.

Pfizer відмовився від коментарів, заявивши, що графіки його поставок конфіденційні.

Крім того, до ЄС із затримками постачають вакцини британської компанії AstraZeneca Plc та американської Moderna.

Передісторія:

  • 14 лютого міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що поставки вакцини виробництва Pfizer та BioNTech від глобальної ініціативи COVAX (безкоштовно) "трішечки затримуються". Проте ця вакцина вже на етапі реєстрації в Україні.
  • 17 лютого стало відомо, що ЄС замовив ще 200 мільйонів доз вакцини Pfizer-BioNTech, з них 75 мільйонів доз будуть доставлені у другому кварталі. Ці 200 млн ідуть на додачу до 300 млн доз вакцин, які спочатку замовив блок.
  • Також, ЄС домовився з компанією Moderna про додаткові 300 млн доз вакцини.
  • У ЄС хочуть вакцинувати від коронавірусу всіх охочих до кінця літа.powered by lun.ua