Лукашенко заперечив, що збирається передавати владу своїм синам

П'ятниця, 26 лютого 2021, 12:27

Білоруський самопроголошений президент Олександр Лукашенко заперечив, що планує передавати владу своїм дітям.

Джерело: сайт президента Республіки Білорусь

Деталі: Лукашенко зробив цю заяву під час зборів Національного олімпійського комітету, який він очолював. Його сина Віктора Лукашенка обрали Олімпійськими зборами на пост нового президента НОК  - а сам Лукашенко заявив, що не планує обиратися на черговий термін керівником комітету.

На посаду очільника НОК висунули лише дві кандидатури – Олександра та Віктора Лукашенків.

Дотепер Віктор Лукашенко був на посаді першого віце-президента НОК. Він також є радником свого батька - з питань національної безпеки.

Пряма мова Лукашенка: "І, найголовніше, багато ж ви чуєте розмов: транзит влади, ось тут зараз Лукашенку-старшому як мінімум передасть владу, він буде правити в країні. Я часто говорив, що в нашій родині це ніколи не обговорювалося і обговорюватися не може. Тому що жоден моя дитина президентом в Білорусі не буде після мене.

І Віктор, якщо ви його оберете, чи не буде державним службовцям. Він сьогодні ж буде звільнений з посади помічника Президента з національної безпеки з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками".

Передісторія:

  • Лукашенко перебуває при владі майже 30 років.
  • З серпня 2020 року в Білорусі тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем було оголошено Олександра Лукашенка. Протестувальники вимагають проведення нових справедливих виборів, звільнення політичних в'язнів і відповідальності за побиття і катування мирних демонстрантів.
  • У лютому 2021 року Лукашенко заявив, що першою і головною умовою його відходу від влади є мир у країні, а другою - гарантія безпеки його прихильникам.