США в ОБСЄ звинуватили РФ в дискредитації західних вакцин

П'ятниця, 12 березня 2021, 02:54

США в ОБСЄ звинуватили Росію в поширенні дезінформації щодо вакцин проти COVID-19 іноземного виробництва – зокрема американських Pfizer та Moderna.

Джерело: заява тимчасово повіреної США в ОБСЄ Кортні Остріан, опублікована на сайті місії США при ОБСЄ

Пряма мова Остріан: "Прикро, що чотири російські онлайн-платформи, пов’язані з російськими спецслужбами, визначені розповсюджувати дезінформацію щодо неросійських вакцин (включаючи вакцини виробництва Pfizer та Moderna).

Росія безвідповідально ставить під загрозу довіру до глобальної вакцини та здоров’я людей у ​​всьому світі, поширюючи дезінформацію про науково засвідчені безпечні та ефективні вакцини".

Деталі: Заява Остріан пролунала у відповідь на слова постпреда Росії в ОБСЄ Олександра Лукашевича. Він стверджував, що російська вакцина проти коронавірусу "Супутник V" "істотно перевершує існуючі аналоги в плані вартості і логістичної доступності".

Передісторія:

  • Раніше видання Wall Street Journal з посиланням на джерела оприлюднило інформацію, що російські спецслужби розгорнули кампанію з дискредитації західних вакцин.
  • Зокрема, повідомлялося, що в Держдепартаменті США виявили чотири портали, які  служили прикриттям для російської розвідки. На цих сайтах перебільшували ризик побічних ефектів, ставили під сумнів ефективність вакцин і заявляли, що США поспішили пройти процедуру затвердження вакцини Pfizer. Ці медіа повторювали актуальні новинні повідомлення, але ігнорували інформацію про загальну безпеку вакцини.
  • WSJ зазначає такі сайти, як New Eastern Outlook, Oriental Review, News Front та Rebel Inside.
  • Згодом у Білому домі заявили, що адміністрація президента Джо Байдена відстежує зусилля, пов'язані з російськими спецслужбами, що спрямовані на підрив довіри до вакцин Moderna і Pfizer.powered by lun.ua