25.06

Банківський форум

ЄС посилив правила експорту вакцин — ЗМІ

Середа, 24 березня 2021, 02:49
ЄС посилив правила експорту вакцин — ЗМІ
rferl.org

У середу Єврокомісія оприлюднить жорсткіші правила з експорту вакцин проти COVID-19.

Джерело: представник  ЄС у Reuters, джерела Bloomberg, The New York Times

Деталі: Новий експортний контроль має спростити зупинку експорту, якщо виробники вакцини не виконали свої європейські зобов'язання.

Цей крок, на думку представників ЄС, може торкнутися компаній-виробників вакцин AstraZeneca та Johnson & Johnson, які оголосили про затримки поставок до блоку. У Bloomberg повідомляється, що компанії Pfizer Inc. і Moderna Inc. виконали свої зобов'язання в Європі. Однак, за суворіших обмежень обидва винятки можуть бути скасовані.

Єврокомісія також буде брати до уваги рівень вакцинації в кожній країні, яка подає запит на отримання вакцини. Згідно з NYT, мова йде про Ізраїль, який отримує дози з блоку, але дуже просунувся у своїй кампанії вакцинації, і тому вважається "менш нужденним".

Нові правила спрямовані на те,  щоб зробити торгівлю вакцинами "взаємною та пропорційною". Зокрема, поставки за кордон можуть бути призупинені, якщо країни-виробники вакцин, такі як Велика Британія та США, заборонять експорт до ЄС.

Ознайомлений чиновник розповів Reuters, що ці зміни навряд чи спричинять заборону масового експорту вакцин. Також, як зазначається, нові правила не вплинуть на глобальну програму Covax, покликану допомогти країнам з низькими доходами отримати вакцини.

Повідомляється, що зміни завдадуть найсуттєвішого удару по Великій Британії.  

Новий регламент стане основою для урядів 27 країн ЄС, які ухвалюватимуть рішення, блокувати експорт вакцин чи ні.

Передісторія:

  • У січні в ЄС запровадили схему дозволу на експорт. ЄС доручив митним органам блокувати весь експорт вакцин проти COVID-19 до приблизно 100 країн світу, якщо тільки вони не отримають дозволу на експорт від національних урядів ЄС. Обмеження здебільшого стосуються багатих країн, таких як Велика Британія, США, Канада та Австралія, які імпортували дози з ЄС.
  • Спочатку ця схема діяла до кінця березня, але згодом була продовжена до кінця червня.
  • Наприкінці березня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн розповіла, що ЄС може обмежити експорт вакцин до країн з вищим відсотком вакцинації населення, які при цьому не діляться власними вакцинами, щоб країни ЄС не потерпали від дефіциту. Мова йшла перш за все про Велику Британію, яка є "напрямком №1" для експорту вироблених у ЄС вакцин. У Британії розкритикували ці слова як погрозу.
  • Згодом стало відомо, що Нідерланди готові заблокувати поставки вакцини AstraZeneca, якщо Велика Британія не погодиться на угоди з більш справедливого обміну вакцинами з ЄС.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: