Постачання вакцини AstraZeneca в Україну можуть відкласти через "інформаційну кампанію"

Середа, 24 березня 2021, 16:15

За словами нардепа від "Слуги народу", голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я Михайла Радуцького, на певний термін може бути відкладено постачання наступної партії вакцини AstraZeneca (CoviShield) через інформаційну кампанію, "розгорнуту проти індійської вакцини".

Джерело: Радуцький у Facebook

Пряма мова: "МЗС отримало лист від посольства Індії, у якому підкреслюється неприпустимість дискредитаційних заяв стосовно Індії як виробника медичних препаратів та вакцини AstraZeneca (CoviShield), що постачається до України".

"Міністерство охорони здоров’я та МЗС України повинні якнайшвидше зробити все необхідне, щоб переконати індійських партнерів у непричетності держави та українського суспільства до дискредитації постачальника вакцин".

Деталі: Індійська сторона зазначає, що вакцина AstraZeneca (CoviShield) є абсолютно безпечним та ефективним препаратом, що підтверджено Всесвітньою організацією охорони здоров’я. На території Європи та Індії вже було використано близько 50 мільйонів доз цієї вакцини. Значні обсяги препарату законтрактували такі країни, як Канада, Велика Британія, Бразилія та інші.

Україна законтрактувала 1,5 мільйона доз вакцини виробництва Індії. Але для виробника не є проблемою передати цю партію іншим замовникам. Попит на вакцини у світі перевищує можливості виробництва.

Передісторія:

  • 23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини AstraZeneca - 500 тисяч доз, їх вистачить на щеплення проти COVID-19 для 250 тисяч осіб.
  • Термін придатності пів мільйона індійських вакцин проти коронавірусу, які Україна отримала 23 лютого, закінчується 23 червня 2021 року.

Українська правда


powered by lun.ua