Зеленський підписав закон про суворіше покарання телефонних терористів

Четвер, 25 березня 2021, 15:44

Президент Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про мінування.

Джерело: сайт глави держави

Деталі: Закон вносить зміни до статті 259 Кримінального кодексу і передбачає суворіший термін ув'язнення для осіб, які роблять брехливі повідомлення про мінування будівель.

Раніше за такий проступок, якщо він вчинений вперше і без тяжких наслідків, передбачалося від 2 до 6 років ув'язнення, тепер - від 4 до 8.

Таке покарання можна отримати , якщо метою брехливого повідомлення були критично важливі об’єкти інфраструктури, об’єкти чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, заклади охорони здоров’я або освіти.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Дослівно: "Цей документ має на меті суттєво зменшити кількість завідомо неправдивих повідомлень про мінування об’єктів і забезпечити економію матеріальних та інших ресурсів органів державної влади, залучених для перевірки неправдивої інформації".

Передісторія: 2 березня цей закон ухвалила Верховна Рада.

За даними поліції, протягом 2019 року слідчі почали розслідування близько 2 тис. псевдомінувань, що вдвічі більше, ніж у 2018 році.

Українська правда


powered by lun.ua