Українці зможуть скаржитися на порушення споживчих прав онлайн 

П'ятниця, 26 березня 2021, 09:35

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у тестовому режимі запустила чат-бот, тепер українці мають змогу поскаржитися на порушення їхніх прав за декілька кліків.

Джерело: Держпродспоживслужба і її голова Владислава Магалецька

Пряма мова Магалецької: "Сьогодні ми приділяємо багато уваги діджиталізації процесів. Оскільки захист прав споживачів є одним із ключових напрямків нашої діяльності, нашим завданням було створення зручного інструменту комунікації. 

Сподіваюся, українці будуть активно користуватися цим інструментом для захисту своїх прав. Адже тепер не потрібно надсилати листи або втрачати час у чергах на прийом".

Деталі: Чат-бот є одним із компонентів системи Е-споживач. Скористатися ним можна у додатку Telegram за посиланням: @derzhspozhivsluzhba_bot. 

Для того, щоб залишити звернення, потрібно вказати дані заявника, обрати тип звернення (заява, скарга, пропозиція) та викласти суть питання. Після цього, залежно від суті звернення, необхідно відповісти на додаткові питання. 

До заяви можна додавати фото або документи.

За словами заступника Голови Держпродспоживслужби Анатолія Вовнюка після завершення тестового періоду можливе вдосконалення функціоналу чат-боту.

"Ми хочемо, щоб цей інструмент був зручним для користувачів, тому аналізуватимемо, наскільки активним та ефективним буде його використання", – сказав Вовнюк.

 
kr.consumer.gov.ua

Нагадаємо: 17 лютого Державна екологічна інспекція запустила телеграм-бот, через який можна повідомити про екологічні порушення.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.